Pokój dziecka w kolorze szarym. Ładna aranżacja

Pokój dziecka zwykle kojarzy się z feerią kolorów. Oto szary pokój urządzony dla małego chłopca. W aranżacji postawiono na monochromatyczne tło i niebanalne dodatki.

Szary pokój dziecka
Szary pokój dziecka
Pokójd dziecka: pomysłowe siedzisko
Pokój dziecka
Szare ściany w pokoju

W pokojach dziecięcych najczęściej mamy mocne kolory. A co jeśli wyraziste kolory ścian zastąpią szarości? Taki eksperyment udał się mamie pięcioletniego chłopca. Oto ciekawa aranżacja szarego pokoju dziecka, modna i wygodna.

Szary pokój dziecka: aranżacja dla chłopca

Pokój przeznaczony dla chłopca, tak jak inne pomieszczenia w mieszkaniu w Wilanowie, ma na podłodze dębowe deski, białe listwy przypodłogowe i wysokie ściany w szarym kolorze, zwieńczone stiukowymi profilami. To elegancka baza w aranżacji pokoju dziecka, którą mama chłopca postanowiła wykorzystać – m.in. jako tło dla przedmiotów przeznaczonych dla dorosłych, ale korespondujących z wyobraźnią kilkulatka. I tak pod sufitem zawisła niezwykła lampa Bigoli marki Innermost, półkę na zabawki zastąpiły gumowe taśmy firmy Droog, a w kąciku do rysowania stanęło kultowe krzesło Panton w wersji Junior. W pokoju dziecka na niskim parapecie pokaźnego okna położono materac, a podłogę ocieplił dywan wykonany z filcowych kulek.

Zobacz: projekty jak zagospodarować okno i parapet

Siedzisko przy oknie, stworzone do przeglądania książek, służy też najróżniejszym zabawom, np. w bezludną wyspę. Do szaleństw zachęcają ogromne lniane poduchy. Obok łóżka w pokoju dziecka aaranżowano niewielki kącik do pracy. Nad prostym stolikiem wisi szeroka rolka papiera oraz tablica magnetyczna do ekspozycji obrazków.

Stonowane kolory w pokoju dziecka

Kolorystykę zdominowaną przez kolor szary przełamuje wyrazista, czerwona rama łóżka i pastelowobłękitny koc. Powyżej umocowano wielkoformatowe litery układające się w imię właściciela pokoju. O tym, że aranżacja pokoju dziecka się udała, świadczy przyjemność, z jaką chłopiec spędza czas w swoim królestwie. Na szarej scianie powstała galeria. Białe kubiki różnej wielkości pełnią funkcję półek - na dekoracyjne dodatki i oczywiście książki (nie tylko o dinozaurach). Na ścianie znalazło się też miejsce na typograficzne plakaty.

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY