Zioła w NA BALKONIE i w KUCHNI: Doniczki, osłonki - domowa uprawa ziół - ZDJĘCIA

2013-05-14 12:40

Kup zioła i posadź je w ładnych doniczkach lub osłonkach. Doniczki ustaw na parapecie lub blacie kuchennym, albo na balkonie. Zioła sprawią, że kuchnia będzie zawsze zielona i pachnąca. Dopraw swoją kuchnię nie tylko aromatem świeżych ziół, ale także widokiem soczystych listków.

Nie masz ładnego widoku z kuchennego okna? Stwórz na parapecie uroczy ziołowy ogródek. Zieleń wprowadzi cię w dobry nastrój, a jeśli rozetrzesz w dłoniach parę listków, cała kuchnia napełni się przyjemnym aromatem.

To propozycja i dla spragnionych wiosny smakoszy, i dla estetów zwracających uwagę na faktury dodatków. Każda roślina ma inny pokrój i kształt liści, a jeśli dobrze się przyjrzysz, zostaniesz specjalistą od kolorów. Sztuką jest nie tylko wyhodować zioła, ale i odpowiednio je wyeksponować.

Oryginalne doniczki staną się ozdobą kuchni. Ustawione obok siebie doniczki z różnymi gatunkami roślin odkryją całą paletę odcieni barwy zielonej. Choć pachnące krzaczki są doskonałym wystrojem kuchni rustykalnych inspirowanych kulturą Południa, można je wprowadzić również do tych nowoczesnych czy minimalistycznych. Wybierz tylko doniczki pasujące do stylu wnętrza.