Wlej do doniczki jasne piwo. Nie poznasz swojej rośliny

2022-11-22 11:32

Wlewanie piwa do doniczki z rośliną może wydawać się dość osobliwą metodą pielęgnacji. A jednak przynosi naprawdę niesamowite efekty! Sprawdź, jak przygotować piwną odżywkę do roślin doniczkowych i jak za pomocą popularnego trunku nabłyszczyć ich liście.

piwo
Autor: getty images

Piwo do roślin

W piwie znajdziemy m.in. drożdże, białka, cukry, a także azot, potas, wapń, magnez czy fosfor. Te cenne substancje nie tylko świetnie odżywiają rośliny i poprawiają ich ogólną kondycję, ale również wspomagają ich wzrost i kwitnienie.

Do odzywki piwnej najlepiej sprawdzi się piwo jasne, odstałe i odgazowane. To bardzo ważne, by nie podlewać rośliny świeżym trunkiem prosto z butelki, ponieważ może im zaszkodzić.

Na piwo najlepiej reagują fikusy i rośliny kwitnące, szczególnie storczyki. Te piękne i cieszące się ogromną popularnością kwiaty uwielbiają piwne odżywki, ponieważ przyczyniają się one do ich szybszego wzrostu i zdrowego, błyszczącego wyglądu liści.

Jak przygotować odżywkę z piwa do roślin?

To proste! Potrzebujemy zwietrzałego jasnego piwa i przegotowanej wody. Następnie łączymy je ze sobą w proporcjach 1:1 (np. szklanka piwa + szklanka wody).

Piwny roztwór możemy przelać do zamykanego pojemnika lub butelki z atomizerem i używać do spryskiwania liści oraz korzeni (u storczyków). Rośliny piwną odzywką podlewamy raz w miesiącu.

Co ciekawe, piwa możemy użyć także do podlewania pomidorów, zarówno tych rosnących w ogrodzie, jak i balkonowych, hodowanych w doniczkach.

Piwo jako środek nabłyszczający liście

Rozcieńczone piwo z wodą można wykorzystać także jako środek do czyszczenia i nabłyszczania liści. Wystarczy spryskać roztworem liście i przetrzeć miękką, czystą szmatką.

Piwna mieszanka usunie nagromadzony na liściach kurz i inne zanieczyszczenia, i dodatkowo nada liściom połysk i zdrowy wygląd.

Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE