Stolik na balkon: jak zrobić stolik na balkon

2009-04-22 2:00

W zrób to sam pokazujemy, jak zrobić stolik na balkon. Urządzając balkon, warto pomyśleć o małym stoliku. W letnie dni przyjemnie będzie wypić przy nim kawę i nie tylko...

balkon stolik
Autor: Mariusz Bykowski

Zadbajmy o balkon, by był miłym miejscem odpoczynku w letnie dni. Jeśli mamy duży balkon, przyda się mały stolik, przy którym można będzie wypić kawę. Pokazujemy w cyklu zrób to sam, jak zrobić samodzielnie prosty stolik na balkon.

Materiały potrzebne do wykonania stolika na balkon:

  • płyta MDF gr. 18 mm (2,1 m2)
  • klej stolarski do drewna
  • wkręty do drewna śr. 3,5 mm i dł. 3,5 cm
  • śruba meblowa (konfirmat) dł. 3,5 cm
  • podkładki metalowe śr. 3 cm
  • farby alkidowe: błękitna, pistacjowa

Jak zrobić stolik na balkon?

Nasz narożny stolik na balkon z płyty MDF ma dwa blaty: stały trójkątny i przymocowany do niego od spodu, wysuwany - półokrągły. Jego części składowe to: blaty (A) i (B), front (C) oraz trzy wsporniki (D) i trzy (E).

Czytaj: jak zrobić stolik ze skrzynki

Łączymy je na klej lub wkręty do drewna. Następnie stolik na balkon malujemy (w dwóch kolorach). Mocujemy go do ścian na balkonie metalowymi wspornikami i kołkami rozporowymi.

Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5054
Autor: archiwum Rys. 1 Widoczne na rysunku elementy z płyty MDF (gr. 18 mm) połączymy według schematu na rys. 2. Strzałkami oznaczone są otwory montażowe. Wymiary podano w centymetrach.
Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5054
Autor: archiwum Rys. 2
Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5054
Autor: archiwum Gotowe dwa blaty stolika z płyty MDF: stały trójkątny i przymocowany do niego od spodu, wysuwany- półokrągły.

Pomysły na aranżację balkonu

Jeśli szukasz innych pomysłów na aranżację balkonu, zajrzyj do naszych galerii! Znajdziesz w nich pomysły na różną adaptację przestrzeni balkonowej. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W nowy rok wkraczamy z mocnym postanowieniem ODPOCZYNKU. Styczniowy numer magazynu „M jak Mieszkanie” zachęca do relaksu w sypialni – przytulnej i efektownej.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Styczeń 2022