Spryskaj tym domowym środkiem balkon. Gołębie nie odważą się podlecieć ani na centymetr

2023-03-22 14:50

Gołębie można zniechęcić do bytowania na naszym balkonie na różne sposoby. Do najpopularniejszych należą straszaki i siatki, ale warto również wykorzystać zapachy, których gołębie nie znoszą.

gołąb
Autor: getty images

Zapachy odstraszające gołębie

Jednym z najskuteczniejszych zapachowych odstraszaczy gołębi jest ocet. Intensywna woń octu drażni gołębie, co warto wykorzystać spryskując barierki tym naturalnym produktem. Możemy również nasączyć kilka szmatek octem i rozwiesić je na balkonie w okolicy barierek oraz parapetów.

Innym zapachem, którego gołębie nie znoszą jest naftalina. W sklepach można dostać kulki naftalinowe na mole – doskonale sprawdza się również do przepędzania gołębi z balkonu!

Mocne, ostre przyprawy to kolejny zapach, którego unikają gołębie. Im ostrzejsza przyprawa, tym większe prawdopodobieństwo, że gołąb ominie szerokim łukiem nasz balkon. Przyprawę (np. chilli) warto rozpuścić z odrobiną wody i spryskać taką mieszanką barierki oraz parapety.

Podobnie na te zuchwałe ptaki działają olejki eteryczne oraz odświeżacze powietrza. Warto spryskać nimi powierzchnie, które najczęściej okupują gołębie.

Inne sposoby na gołębie

W sklepach możemy kupić mnóstwo produktów, które mają skutecznie pomóc w pozbyciu się gołębi z balkonu. Do najpopularniejszych sposobów walki z gołębiami należą:

  • siatki na balkon
  • kolce
  • preparaty w żelu (nie są toksyczne ani niebezpieczne dla gołębi)
  • plastikowe figurki wron, sów, kruków

Straszak na gołębie możemy również wykonać sami, np. wieszając na balkonie płyty CD, które obracając światło, będą dezorientowały gołębie. Innym sposobem jest zawieszenie plastikowej torby - szeleszczący materiał unoszony podmuchami wiatru wystraszy gołębie.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE