Spryskaj tym domowym środkiem balkon. Gołębie nie odważą się podlecieć ani na centymetr

2023-03-22 14:50

Gołębie można zniechęcić do bytowania na naszym balkonie na różne sposoby. Do najpopularniejszych należą straszaki i siatki, ale warto również wykorzystać zapachy, których gołębie nie znoszą.

gołąb
Autor: getty images

Zapachy odstraszające gołębie

Jednym z najskuteczniejszych zapachowych odstraszaczy gołębi jest ocet. Intensywna woń octu drażni gołębie, co warto wykorzystać spryskując barierki tym naturalnym produktem. Możemy również nasączyć kilka szmatek octem i rozwiesić je na balkonie w okolicy barierek oraz parapetów.

Innym zapachem, którego gołębie nie znoszą jest naftalina. W sklepach można dostać kulki naftalinowe na mole – doskonale sprawdza się również do przepędzania gołębi z balkonu!

Mocne, ostre przyprawy to kolejny zapach, którego unikają gołębie. Im ostrzejsza przyprawa, tym większe prawdopodobieństwo, że gołąb ominie szerokim łukiem nasz balkon. Przyprawę (np. chilli) warto rozpuścić z odrobiną wody i spryskać taką mieszanką barierki oraz parapety.

Podobnie na te zuchwałe ptaki działają olejki eteryczne oraz odświeżacze powietrza. Warto spryskać nimi powierzchnie, które najczęściej okupują gołębie.

Inne sposoby na gołębie

W sklepach możemy kupić mnóstwo produktów, które mają skutecznie pomóc w pozbyciu się gołębi z balkonu. Do najpopularniejszych sposobów walki z gołębiami należą:

  • siatki na balkon
  • kolce
  • preparaty w żelu (nie są toksyczne ani niebezpieczne dla gołębi)
  • plastikowe figurki wron, sów, kruków

Straszak na gołębie możemy również wykonać sami, np. wieszając na balkonie płyty CD, które obracając światło, będą dezorientowały gołębie. Innym sposobem jest zawieszenie plastikowej torby - szeleszczący materiał unoszony podmuchami wiatru wystraszy gołębie.