Skrzynia balkonowa z siedziskiem. Sprawdziliśmy, ile kosztuje i gdzie ją kupić!

2024-04-16 18:32

Kiedy masz mały balkon, musisz urządzić go sprytnie! Przydadzą ci się zatem wielofunkcyjne meble, np. skrzynia balkonowa z siedziskiem. Nie tylko się na niej wygodnie rozsiądziesz, ale schowasz w niej wiele rzeczy: koce, doniczki, narzędzia ogrodnicze itp. Gdzie ją kupić?

Spis treści

  1. Skrzynia balkonowa z siedziskiem. Oto dlaczego musisz ją mieć!
  2. Ile kosztuje skrzynia balkonowa z siedziskiem?
  3. Skrzynia balkonowa z siedziskiem. Zdjęcia

Skrzynia balkonowa z siedziskiem. Oto dlaczego musisz ją mieć!

Skrzynia balkonowa z siedziskiem to rozwiązanie, które łączy w sobie kilka funkcji. Po pierwsze, stanowi doskonałe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów niezbędnych na zewnątrz, takich jak poduszki, koce czy narzędzia ogrodnicze. Dzięki niej unikniesz bałaganu na balkonie, a jednocześnie będziesz mieć wszystko pod ręką, gdy akurat będziesz tego potrzebować.

Po drugie, skrzynia z siedziskiem może pełnić rolę dodatkowego albo wręcz głównego miejsca do siedzenia. Wystarczy położyć na niej kilka poduszek, by stworzyć wygodne i przytulne miejsce do odpoczynku. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku balkonów o niewielkiej powierzchni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.

Oprócz funkcjonalności skrzynia balkonowa z siedziskiem doda także uroku twojemu otoczeniu. Dostępna jest w różnorodnych wzorach, kolorach i materiałach, dzięki czemu łatwo dopasować ją do indywidualnego gustu oraz wystroju balkonu. Postaw na drewnianą skrzynię balkonową, jeśli lubisz styl rustykalny, boho lub shabby chic.

Skrzynia balkonowa z siedziskiem
Autor: Materiały prasowe/focusgarden.pl Skrzynia balkonowa z siedziskiem Keter NOVEL STORAGE BOX - focusgarden.pl

Ile kosztuje skrzynia balkonowa z siedziskiem?

Cena uzależniona jest od materiału, z jakiego skrzynia balkonowa z siedziskiem jest wykonana. Na rynku dostępne są skrzynie z drewna (np. akacjowego), ale też z tworzyw sztucznych. Zaletą pierwszym jest większa estetyka, wadą natomiast to, że trzeba dodatkowo zabezpieczać je zimą i chronić przed wilgocią. Ten problem jednak łatwo rozwiązać i raz w sezonie porządnie je zaolejować.

Skrzynia balkonowa z siedziskiem wykonana z tworzyw sztucznych jest lekka, łatwa w utrzymaniu czystości i odporna na warunki atmosferyczne. Taką skrzynię kupimy już za nieco ponad 100 zł (chociażby w popularnym serwisie aukcyjnym). Nie posiada ona miękkiego siedziska, jednak wystarczy ułożyć na niej jakiś koc i kilka poduszek, by spełniała swoją funkcję.

Drewniana skrzynia balkonowa z siedziskiem może kosztować z kolei nawet ponad 1000 zł. Ceny jednak rozpoczynają się od około 500 zł w zależności od rodzaju siedziska i dodatkowych elementów — np. pergoli. 

Skrzynia balkonowa z siedziskiem. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomysł na balkon w bloku. Podłoga, balustrady, osłony, meble na balkon

Najpopularniejsze rośliny na balkon. Czy potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 8
Co to za roślina?
Bakopa
Balkon - najlepszy salon pod słońcem
Nasi Partnerzy polecają