Przytulna aranżacja tarasu i pomysłowe meble

2014-09-10 12:31

Aranżacja tarasu może być efektowna i przytulna, nawet jeśli nie mamy dużego budżetu na gotowe meble ogrodowe. Prezentujemy taras, do urządzenia którego wykorzystano przedmioty z odzysku. Do tego kilka ładnych poduch i pokój na powietrzu gotowy. Zainspirujcie się świetnym pomysłem na aranżację kącika wypoczynkowego na tarasie.

W pogodne dni lubimy jadać i odpoczywać na świeżym powietrzu. Warto więc każdy wolny kawałek przestrzeni, którą dysponujemy dobrze wykorzystać (taras, balkon, czy miejsce w ogrodzie). Prezentujemy aranżację tarasu w domku letniskowym. Jest wykonana przede wszystkim pomysłowo i tanio. Autorką aranżacji tarasu jest Ula, blogerka wnętrzarska, dla której aranżowanie wnętrz to hobby. Założyła interiorsdesignblog.com, zainicjowała cykl spotkań dla bloggerów wnętrzarskich MEETBLOGIN.

Przytulna aranżacja tarasu: pomysłowe meble i dodatki

Aby aranżacja tarasu była przytulna nie musisz dysponować dużym budżetem na gotowe meble ogrodowe, tu liczy się przede wszystkim pomysł i wyobraźnia. Do urządzenia prezentowanego na zdjęciu tarasu wykorzystano kilka przedmiotów z odzysku. Na tarasie swoje miejsce znalazły stare pieńki i wiekowy taboret. Odnowione i oczyszczone ładnie się prezentują wśród mebli ogrodowych. Świetnie zgrały się z wojskową skrzynią na kółkach, która pełni funkcję stołu i praktycznego, mobilnego schowka. Taki stół schowek na taras, czy balkon możecie wykonać samodzielnie. Do zrobienia mebli, którymi można urządzić taras świetnie nadają się palety czy europalety, a nawet zwykłe drewniane skrzynki. Ponadto meble z palet są bardzo modne. Możecie z nich zrobić siedziska, kanapy, stoliki, regały. Wazoniki na zebrane przez dzieci kwiatki powstały z butelek po napojach. Narzuty i poduszki nie tylko upiększają taras – dzięki nim można wygodnie przesiedzieć na tarasie w fotelach długie godziny.