Pelargonie na słoneczny i częściowo zacieniony balkon

2020-03-15 17:41

Kiedy pojawia się pomysł stworzenia na słonecznych i częściowo zacienionych balkonach czy tarasach rajskiej oazy pełnej kwiatów, wybór jednogłośnie pada na pelargonie. Te piękne, pochodzące z Południowej Afryki rośliny uwodzą kolorami, różnorodnymi odmianami oraz niewielkimi wymaganiami pielęgnacyjnymi.

Dzięki swojej wszechstronności pelargonie pasują idealnie do stylu klasycznego, romantycznego, vintage czy nowoczesnego i dobrze odnajdują się w każdym otoczeniu. Stwórzmy więc kolorowe balkony bądź tarasy w modnym stylu green living z pelargoniami w roli głównej.

Green Living z pelargoniami: kolorowe sny na tarasach i balkonach

Zielone i kwitnące rośliny przekształcają zewnętrzne powierzchnie w przyjemne przestrzenie mieszkalne, które zachęcają do pozostania i oddania się choć na chwilę marzeniom. Pelargonie idealnie wpisują się w trend green living, ponieważ ich efektowne kwiaty i żywe kolory w mgnieniu oka potrafią stworzyć na tarasach i balkonach klimat sprzyjający relaksowi. Pelargonie, w przeciwieństwie do innych letnich roślin zawdzięczają tę zdolność swojej wytrzymałości i łatwości pielęgnacji.

Pelargonie, królowe wśród letnich roślin balkonowych, mają wiele zalet: są łatwe w pielęgnacji, występują w ciekawych odmianach i szczycą się różnorodnością kolorów. Wybierając dla nich miejsce należy pamiętać, że powinny być umieszczone w pełnym słońcu lub półcieniu.

Kwiaty na balkon: zobacz balkonowe kwiaty HITY. Najlepsze kwiaty balkonowe - pelargonie czy surfinia? >>>

 

Pelargonie na tarasie
Autor: Pelargonium for Europe

Kwitnące, cudowne trio: w tych rattanowych koszach kolorowe, bujne pelargonie w pełnym rozkwicie prezentują się oszałamiająco. Ta naturalna perełka zamienia w mgnieniu oka taras w oazę relaksu

Kwitnąca letnia radość: pelargonie wprowadzają kolor

Dzięki kolorowym meblom, roślinom i akcesoriom, balkony zamieniają się w oazę relaksu i sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej wypoczęci. Obficie kwitnące pelargonie, krzaczki pomidorów, drzewka oliwne i pomarańczowe w połączeniu z kolorowymi meblami i elementami dekoracyjnymi tworzą idealną scenerię do odpoczynku od codzienności.

Pelargonie na balkonie
Autor: Pelargonium for Europe

Wyspa szczęścia w samym sercu miasta: własne, świeże zioła, piękne zapachy, kolorowe kwiaty i dodatki. Ten mały balkon miejski oddziałuje na wszystkie zmysły. Wspaniałe, kolorowe pelargonie kwitną obok papryczek chilli, pomidorów, truskawek i ziół.

Pelargonie na balkonie
Autor: Pelargonium for Europe

Otoczony bujną zielenią i efektownymi pelargoniami wiszący fotel ogrodowy jest miejscem, w którym można uciec myślami od codzienności.

Pelargonie na balkonie
Autor: Pelargonium for Europe

Wyspa szczęścia w sercu miasta: bogactwo pochodzące z własnego ogrodu, cudowne zapachy, kolorowe kwiaty i dodatki. Ten mały balkon miejski przemawia do wszystkich zmysłów. Wspaniale kwitnące, kolorowe pelargonie rosną obok papryczek chili, pomidorów, truskawek i ziół. Drzewka pomarańczowe i oliwne podkreślają śródziemnomorską atmosferą, a wszędzie, gdzie spojrzysz, znajdziesz starannie dobrane, przyciągające wzrok ozdoby.

Pelargonie na balkonie
Autor: Pelargonium for Europe

Dzięki własnoręcznie wykonanym meblom, roślinom i kolorowym dodatkom, nawet najmniejszy miejski balkon może przeobrazić się w letnią oazę dobrego samopoczucia. Od kolorowych pelargonii emanuje kwiatowa moc. Ta balkonowa piękność uwielbia nasłonecznione miejsca i wymaga niewielkiej troski, co sprawia, że jest idealna dla osób, które nie mają ręki do kwiatów czy po prostu brakuje im czasu.

>> Prezczytaj też: Pelargonie - jak zrobić sadzonki pelargonii krok po kroku