Ożyw wnętrza czerwienią! 8 roślin doniczkowych, które dodadzą energii

2024-06-23 19:04

Rośliny doniczkowe kwitnące na czerwono dodadzą uroku i energii każdemu wnętrzu! Świetnie sprawdzą się w monochromatycznych, jasnych przestrzeniach, ale także mogą być kolorystycznym, kontrastującym punktem wnętrz urządzonych w odcieniach granatu, błękitu, zieleni i szarości. Oto 8 roślin doniczkowych o czerwonych kwiatach do Twojego wnętrza.

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni

Bez roślin doniczkowych dom zdaje się być pusty, wręcz nieskończony. To właśnie one są odpowiedzialne za stworzenie przyjemnej i domowej atmosfery. Wybierając rośliny, kieruj się nie tylko estetyką i trendami, ale również osobistymi preferencjami, takimi jak ulubiony kolor.

Przeczytaj również:

Jedną z najbardziej zachwycających barw jest czerwień — kolor nasycony i głęboki. Kwiaty w odcieniach czerwieni stanowią znakomity wybór dla tych, którzy pragną wnieść do swoich domów intensywny, nieco egzotyczny akcent.

Dlaczego kwiaty są czerwone?

Czerwień to zasługa barwników, a dokładnie antocyjanów. To właśnie one sprawiają, że kwiaty czy liście są czerwone. Antocyjany nadają im różnorodne odcienie: od soczystej maliny po głęboką czerwień.

Wybierając rośliny doniczkowe o czerwonych kwiatach, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar i wymagania. Wybierz takie, które będą idealnie pasować do twojego wnętrza, a przy okazji nie nastręczą zbyt wielu problemów z pielęgnacją.

Co ważne, czerwone kwitnące rośliny doniczkowe nie tylko ozdobią twoje mieszkanie, ale mogą także wpłynąć na twoje samopoczucie. Barwa czerwona pobudza zmysły i działa stymulująco, dodając energii! Dlatego obecność roślin w odcieniach czerwieni może przyczynić się do stworzenia bardziej dynamicznego i inspirującego otoczenia w twoim domu.

Oto 8 roślin z czerwonymi kwiatami

  1. Anturium (Anturium andraeanum)
  2. Begonia
  3. Skrętnik (Streptocarpus)
  4. Cyklamen perski (Cyclamen persicum
  5. Amarylis (Amaryllis)
  6. Guzmania (Euphorbia pulcherrima)
  7. Grudnik (Schlumbergera)
  8. Gwiazda betlejemska (Euphorbia pulcherrima)

Galeria zdjęć: 8 roślin doniczkowych o czerwonych kwiatach

Przeczytaj również:

Najpiękniejsze rośliny o różowych liściach. 13 roślin doniczkowych, które ozdobią każde wnętrze

Jak dobrze znasz domowe rośliny doniczkowe?

Pytanie 1 z 10
Co to za roślina?
Difenbachia