Meble ogrodowe do aranżacji balkonu i tarasu. Modny technorattan czy drewno egzotyczne?

2015-04-30 11:25

Które meble ogrodowe wybrać, drewniane czy z technorattanu? Czy meble na balkon powinny być składane? Niby aranżacja balkonu lub tarasu to rośliny i kilka sztuk mebli. Niewiele, a jednak trudno zdecydować co sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni, będzie ładne i wygodne?

Mieszkańcom miast często brakuje zieleni. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość przykładamy ogromną wagę do aranżacji balkonu i tarasu w ogrodzie. W kojącym otoczeniu zieleni staramy się spędzać każdą wolną chwilę, wykorzystując ciepło kilku miesięcy w roku jak tylko się da. Najpierw sadzimy nowe rośliny, przycinamy te, które już mamy, a kiedy już się zazielenią i rozkwitną jest na tyle ciepło, że chętnie wystawiamy wygodne meble. No właśnie tylko które meble ogrodowe są najlepsze? Czy meble na balkon różnią od tych do ogrodu? Co bierzemy pod uwagę wybierając meble na balkon i do ogrodu? Żeby odpowiedzieć na te pytania powinniśmy wziąć pod uwagę: materiał (odporny na warunki atmosferyczne), wielkość, możliwość składania i ciężar (ma wpływ na stabilność i przechowywanie zimą). Możemy też wziąć pod uwagę modę…

Aranżacja balkonu: drewniane meble na balkon

Aranżacja balkonu w bloku potrafi być wyzwaniem. Dysponując ograniczoną powierzchnią balkonu musimy dobrze zastanowić się jak chcemy spędzać czas i ile osób ma na nim przebywać. Czy balkon jest na tyle osłonięty przed oczami sąsiadów i przechodniów  by się na nim z przyjemnością opalać? Jeśli odpowiemy sobie na te pytanie łatwiej będzie nam zdecydować czy kupić dwa wygodne leżaki czy jednak kilka składanych krzeseł (lub z możliwością sztaplowania)? Jeśli zdecydujemy się na krzesła i stół, pojawia się nowe pytanie. Stół stałej wielkości czy może składany? Idealnym rozwiązaniem na małe balkony są stoły składane z dwóch stron. Na co dzień taki stół zamienia się w niewielką ale wygodną konsolę na której mieszczą się filiżanki z kawą, a w sytuacji obiadowej na balkonie pojawia się wygodny stół dla 6-8 osób. Inna zaletą składanych mebli na balkon jest możliwość przeniesienia ich do innego pomieszczenia na zimę lub złożenia na balkonie i dokładnego przykrycia. Meble na balkon powinny mieć jednak swój ciężar. Przyda się to w chwili silnego wiatru podczas burzy. Meble drewniane i metalowe są wtedy stabilne i nikomu nie zagrażają. Z tego powodu w aranżacjach balkonów w mieście meble drewniane niepodzielnie królują od kilku lat. Na następnych miejscach plasują się meble balkonowe metalowe i plastikowe.

Aranżacja tarasu: meble ogrodowe z technorattanu

Wybierając meble ogrodowe na taras mamy zdecydowanie więcej możliwości i mniej ograniczeń. Już tak bardzo nie ogranicza nas wielkość mebli ogrodowych ani ciekawskie oko sąsiada lub przechodniów. Na tarasie zdecydowanie łatwiej się osłonic. Poza tym na wygodnym tarasie możemy zorganizować osobne miejsce do opalania na leżakach i osobne mieszczące wygodny stół z krzesłami. Meble już nie muszą się szybko i łatwo składać (jeśli oczywiście są odporne na warunki atmosferyczne). Ważne by też miały swój ciężar – będą wtedy stabilne podczas burzy. Biorąc to wszystko pod uwagę ostatnio najczęściej wybieramy do aranżacji tarasu meble z technorattanu. Materiał ten jest łatwy w konserwacji, oprócz mycia właściwie nie wymaga pielęgnacji, a co najważniejsze daje możliwość tworzenia mebli ogrodowych w różnych nietypowych kształtach. Coraz częściej wybieramy okrągłe lub owalne leżanki, podwieszane fotele bujane i huśtawki, czyli wszystko co służy przyjemnemu i wygodnemu spędzaniu czasu w otoczeniu świeżej zieleni na naszym zadbanym i wypielęgnowanym tarasie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE