Ładne aranżacje mebli ogrodowych - zobacz pomysły

2013-04-22 15:57

Nawet proste meble ogrodowe zyskają, jeśli ozdobimy je poduszkami, a na stole ustawimy dekoracje i świece. Zobacz inspiracje na ładne meble ogrodowe. 

W ogródku możemy ustawić zwykłe meble ogrodowe i uzyskać zwyczajny efekt stolika z krzesłami na trawie, albo spróbujemy tak zaaranżować przestrzeń ogrodową, aby uzyskać niezwykły efekt przytulnego lub eleganckiego kącika na świeżym powietrzu.

Meble ogrodowe: wybierz odpowiednie

Pierwszym krokiem do aranżacji przestrzeni w ogrodzie powinien być wybór odpowiednich mebli ogrodowych. Weźmy pod uwagę wielkość przestrzeni w ogrodzie, na której chcemy ustawić meble i jej nasłonecznienie. Na otwartym słońcu długo posłużą nam meble aluminiowe, metalowe oraz odpowiednio zabezpieczone meble ogrodowe drewniane i plastikowe. Nie polecamy stawiania na ostrym słońcu mebli z niezabezpieczonej wikliny, która poza słońcem nie lubi tez wilgoci i deszczu. Jeśli mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania, możemy się pokusić o rozbudowane meble ogrodowe: duży stół, ławy lub fotele. Gdy w naszym ogródku jest niewiele miejsca, lepiej sprawdzą się meble ogrodowe o mniejszych rozmiarach.

Meble ogrodowe: aranżacja przestrzeni z pomysłem

Meble ogrodowe mają różne kształty, wykonane są także z różnych tworzyw. Najpopularniejsze to rattan, wiklina, drewno, metal i aluminium łączone na przykład z tkaninami. Nasz ogrodowy kącik będzie wyglądał ciekawie, jeśli ozdobimy go kolorowymi poduszkami lub puchowymi siedziskami, a wieczorem ustawimy dookoła lampiony ze świecami. Jeśli kącik w ogrodzie służy naszej rodzinie do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, zadbajmy o ładne nakrycie stołu – na przykład ceratą, która nie przepuści wilgoci i będzie odporna na zabrudzenia. W galerii znajdziesz pomysły na ciekawą aranżację mebli ogrodowych!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021