Ładne aranżacje mebli ogrodowych - zobacz pomysły

2013-04-22 15:57

Nawet proste meble ogrodowe zyskają, jeśli ozdobimy je poduszkami, a na stole ustawimy dekoracje i świece. Zobacz inspiracje na ładne meble ogrodowe. 

W ogródku możemy ustawić zwykłe meble ogrodowe i uzyskać zwyczajny efekt stolika z krzesłami na trawie, albo spróbujemy tak zaaranżować przestrzeń ogrodową, aby uzyskać niezwykły efekt przytulnego lub eleganckiego kącika na świeżym powietrzu.

Meble ogrodowe: wybierz odpowiednie

Pierwszym krokiem do aranżacji przestrzeni w ogrodzie powinien być wybór odpowiednich mebli ogrodowych. Weźmy pod uwagę wielkość przestrzeni w ogrodzie, na której chcemy ustawić meble i jej nasłonecznienie. Na otwartym słońcu długo posłużą nam meble aluminiowe, metalowe oraz odpowiednio zabezpieczone meble ogrodowe drewniane i plastikowe. Nie polecamy stawiania na ostrym słońcu mebli z niezabezpieczonej wikliny, która poza słońcem nie lubi tez wilgoci i deszczu. Jeśli mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania, możemy się pokusić o rozbudowane meble ogrodowe: duży stół, ławy lub fotele. Gdy w naszym ogródku jest niewiele miejsca, lepiej sprawdzą się meble ogrodowe o mniejszych rozmiarach.

Meble ogrodowe: aranżacja przestrzeni z pomysłem

Meble ogrodowe mają różne kształty, wykonane są także z różnych tworzyw. Najpopularniejsze to rattan, wiklina, drewno, metal i aluminium łączone na przykład z tkaninami. Nasz ogrodowy kącik będzie wyglądał ciekawie, jeśli ozdobimy go kolorowymi poduszkami lub puchowymi siedziskami, a wieczorem ustawimy dookoła lampiony ze świecami. Jeśli kącik w ogrodzie służy naszej rodzinie do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, zadbajmy o ładne nakrycie stołu – na przykład ceratą, która nie przepuści wilgoci i będzie odporna na zabrudzenia. W galerii znajdziesz pomysły na ciekawą aranżację mebli ogrodowych!

Nasi Partnerzy polecają