Kute meble ogrodowe: romantyczne i praktyczne

2014-05-12 13:00

Kute meble ogrodowe, najlepiej metalowe, to wspaniała podstawa do romantycznej aranżacji śniadania w ogrodzie bądź na tarasie. Do tego tajemnicze pergole lub gęste listowie i scenę niczym z romantycznych powieści Jane Austen mamy jak na zawołanie! 

Romantyczne oblicze ogrodu, po latach odrzucenia, nabiera nowego znaczenia i odsłon. Po latach banicji misternie kute metalowe krzesła i stoliki ogrodowe powracają do łask i na nowo zachwycają swoją urodą. Esoidalne (w kształcie litery "S") kształty oparć krzeseł czy wygięte niczym pnącza nogi krzeseł i stołów przypominają romantyczne meble rodem z XVIII wieku i związane z nimi popołudniowe herbatki na świeżym powietrzu. Skoro podobny rozkwit przeżywa angielska porcelana (w kwiaty, drobne wzory i misterne kształty), dlaczegóż nie zachwycić się na nowo równie starymi zwyczajami i tradycją?

Kute meble ogrodowe: biała romantyczność

Metalowe meble ogrodowe, kojarzone z mieszczańskimi dworami XVIII-wiecznych klas wyższych, były wersją podstawową wszelkich kompletów mebli ogrodowych. Ich właściwości po dziś dzień się nie zmieniły, dlatego zapewne cieszą się ponownym zainteresowaniem. Metalowa konstrukcja jest odporna na czynniki zewnętrzne, a odpowiednio zabezpieczona farbą (współcześnie – antykorozyjną) posłużą w nienagannym stanie przez wiele lat i sezonów. Biel pokrycia metalowych mebli kutych jest wprawdzie ich cechą charakterystyczną, niemniej obecnie nie musimy być aż tak radykalni. Bogata paleta pasteli wśród farb antykorozyjnych do metalu umożliwi nam autorską aranżację giętych mebli ogrodowych w bardziej eklektycznym ujęciu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021