Jesienne dekoracje: aranżacje tarasu i ogrodu w jesiennej odsłonie

2017-10-06 10:42 Anna Kołodziejczyk

Jesienne dekoracje to kolory takiej jak fiolet, czerwień i oranż. Kształty jesiennych kwiatów, owoców, warzyw - bez zmian. Za to jesienne aranżacje tarasu i ogrodu nowe i bardzo klimatyczne. Sprawdzisz u siebie?

Jesienne dekoracje inspiracje

Dekoracja jesienna może być kontrastowa lub w jednej tonacji kolorystycznej, np. pomarańczowej. Pierwsza będzie przyciągała uwagę wielobarwnością. Druga pozwala skoncentrować się na odkrywaniu urody detali. Jesienne warzywa i owoce dobrze sprawdzają się w roli ozdób stołu, okna czy tarasu.

Sprawdź też: przepis pani domu na syrop lawendowy >>>

Spójrz na nie jak na elementy składowe dekoracji. Miniaturowe dynie są same w sobie piękną ozdobą. Dekoracje jesienne z owoców plus świece pachnące śliwkami czy jabłkami - to zestaw, który działa na zmysły z podwójną mocą.

Sprawdź też: jesienne dekoracje z kwiatów ZDJĘCIA >>>

Gościmy u Katarzyny i Arka, gdzie jesień w pełnej krasie. Jabłka witają od progu rumieńcami, stół aż ugina się od wianków, kwiatów, świec. Wszystko to zasługa pani domu, która żyje w zgodzie z naturą i dostrzega piękno zmieniających się pór roku. Jesienne owoce oraz warzywa prezentuje zarówno w dużych koszach, jak też w drobnych dekoracjach.

Sprawdź też: dekoratornia - 30 pomysłów na jesienne dekoracje domu >>>

Gałązki jarzębiny dodaje do jesiennych stroików i wianków, a pojedynczymi czerwonymi kuleczkami stabilizuje świeczki w szklanych naczyniach. Z resztek świec i wosku robi ozdobne świeczki – w kieliszkach, szklankach, ładnych słoiczkach. Większych
słojów używa oczywiście do zapraw, ale wykonuje z nich również lampiony czy lampy sufitowe. Docenia metalowe, emaliowane naczynia, w których umieszcza jesienne kwiaty - to piękna i porsta do wykonania jesienna dekoracja tarasu, balkonu, czy wejścia domu. Kolor roślin na stole dopasowuje do barwy zastawy i serwetek. Więcej inspiracji znajdziesz na jej blogu - Dompodbrzoza.blogspot.de

Jesienne dekoracje: stół w ogrodzie

Jadalnia na tarasie czy w ogrodzie to idealne miejsce na ciepłe, jesienne przyjęcia i spotkania z przyjaciółmi. Jeśli tylko pogoda pozwala, warto spędzać czas w ogrodzie. Wykorzystajmy każdą słoneczną chwilę, by usiąść przy stoliku, zjeść coś pysznego. W naszej aranżacji stól w ogrodzie i krzesła zdobią tekstylia: biało-czerwone poduszki na krzesłach, na stole bardzo długi obrus w krratę, który otula nogi. Aby tkanina nie unosiła się pod wpływem wiatru, warto przymocować na jej końcach klipsy-obciążniki, np. z kamieni i żyłek, albo oryginalniej – przygnieść „rogi” obrusu dyniami. Poduszkom przydaje się warstwa folii termicznej (Magero.pl), chroniąca przed zimnem oraz wilgocią.

Sprawdź też: jak zrobić jesienny świecznik >>>

W jesiennej aranżacji na stole królują osłonki na tealighty z miniaturowych dyń, patisonów, jabłek. Robiąc je, należy zwrócić uwagę na detale. Świeczniki muszą mieć równą podstawę (jeśli się chyboczą, przytnij je od spodu). W górnej części wydrąż otwór pasujący wielkością do tealighta.

Jesienne dekoracje: wianki, dynie i jabłka

Pomysłem na jesienne dekoracje, które mogą zdobić wnętrze mieszkania, jak i balkon są stroiki i wianki. Jeśli taka jesienna ozdoba ma się pojawić na drzwiach, oknie, ścianie – dobrze, by nie była ciężka. Na podstawę do jesiennych stroików (wianków) nadają się przykładowo gałązki leszczyny. Możesz uzupełnić je bluszczem, owocami dzikiej róży, głogu, jarzębiny lub rajskimi jabłuszkami. Aby rośliny długo zachowały jędrną skórkę, spryskaj je bezbarwnym lakierem. Gdy brak ci czasu, skorzystaj z gotowych jesiennych wianków dostępnych w pracowniach florystycznych. Dynia zamiast kwiatka? Tak! Dynia na sianie w donicy to pomysł na jesienne  dekoracje z przymrużeniem oka. A gdy w końcu postanowimy wykorzystać dynię w kuchni, nie wyrzucajmy skórki. Odetnij górną część część dyni, wydrążamy miąższ (warto wspomóc się ostrym nożem, łyżką albo zestawem do carvingu). Efekt to waza na zupę. Rumiane jabłka to ozdoba sama w sobie. Warto wykorzystać je w jesiennych aranżacjach. Gdy ułożysz je w drewnianej misie, na przykład z wymalowanymi owocami, zrobi się jeszcze ładniej. Nie zapominaj o kwestiach praktycznych. Co kilka dni przeglądaj jabłka, by usunąć te psujące się. Najlepiej przechowuj je jednak w skrzynkach, warstwami oddzielonymi tekturą falistą. Z owocami pięknie komponują się jesienne kwiaty. Je również można eksponować warstwowo, a właściwie kaskadowo. Przykład? Rozłożyste, zwisające pędy bakopy, a nad nimi hortensje lub kocimiętka - to idealna kompozycja na jesienny balkon.

Sprawdź też: jesienne dekoracje ślubne >>>

Jesienne dekoracje są proste do samodzielnego wykonania, wstarczą tylko chęci i wyobraźnia. Prezentujemy urocze dekoracje tarasu i jadalni w ogrodzie w jesiennej odsłonie. Nasze inspiracje na jesienne dekoracje z powodzeniem możecie zastosować we wnętrzu mieszkania, czy na balkonie w bloku. Zobaczcie piękne zdjęcia jesiennych aranżacji.