Jak pozbyć się gołębi z balkonu? 8 sposobów, które działają

2024-02-20 9:37

Polska gołębiem stoi, a jak Polska, to i nasze place, ulice, balkony i parapety. Niestety ptaki te cieszą się złą prasą. Denerwują nie tylko swoim gruchaniem, ale przede wszystkim bałaganem, jaki powodują, wszędzie pozostawiając swoje odchody. Dowiedz się, jak pobyć się gołębi z balkonu!

Spis treści

  1. Jak się pozbyć gołębi z balkonu?
  2. Czego nie lubią gołębie?
  3. Czy folia aluminiowa odstrasza gołębie?
  4. Czy WD 40 odstrasza gołębie?
  5. Domowe sposoby na gołębie. 8 przydatnych trików
  6. Jak odstraszyć gołębie z balkonu? 8 sposobów na gołębie

Jak się pozbyć gołębi z balkonu?

Kiedy do tej pory nie miałeś problemów z gołębiami, a nagle zaczęły pojawiać się na twoim balkonie, wiedz, że coś się dzieje! Najpewniej ptaszyska rozeznają się w terenie, sprawdzają, czy jest u ciebie bezpiecznie i na tyle przytulnie, by zadomowić się na dobre i np. założyć gniazdo. 

Kiedy zauważysz, że powoli zaczynają znosić różne przedmioty, to niezawodny znak, że już zdecydowały o przeprowadzce. Nie czekaj, aż zadomowią się na dobre i pokrzyżuj im plany. 

Czego nie lubią gołębie?

Gołębie nie lubią silnych zapachów (np. octu), hałasu i obiektów, które utrudniają im dostęp do pożywienia lub miejsca do odpoczynku.

Czy folia aluminiowa odstrasza gołębie?

Folia aluminiowa może odstraszyć gołębie, ponieważ może je niepokoić nie tylko jej ruch, ale też jej właściwości odblaskowe. Jednak skuteczność tego środka może być różna w zależności od warunków i indywidualnych preferencji ptaków. Po czasie gołębie mogą się do niej przyzwyczaić i nie odczytywać jej jako zagrożenie.

Czy WD 40 odstrasza gołębie?

WD-40 to popularny środek smarujący, który może również być używany do wielu innych celów. Niektórzy twierdzą, że gołębie je tolerują jego zapachu. Można to przetestować i popryskać nim np. metalowe barierki.

Domowe sposoby na gołębie. 8 przydatnych trików

Chociaż gołębie zakładają gniazda wczesną wiosną, to przez cały rok szukają miejsca, gdzie mogą się skryć, chociażby przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Ptaki to nie koty, więc nie zastanawiają się, gdzie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, i po prostu robią je tam, gdzie akurat stoją, np. na twój balkon. Zaschnięte ptasie fekalia bardzo trudno usunąć, a oprócz tego znajdują się w nich bakterie i wirusy. 

Właśnie dlatego, zamiast martwić się, jak usunąć ptasie ekskrementy, lepiej nie dopuścić do tego, aby ptaki zadomowiły się na twoim balkonie. Zajrzyj do naszej galerii i dowiedz, jak pozbyć się gołębi z balkonu!

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? 8 sposobów na gołębie

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co to za robaki w łazience?! Genialny sposób na rybiki. Sięgnij po miód!

Jak pozbyć się pleśni i grzybów?

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny