Doniczki twoich marzeń. W czym posadzić kwiaty doniczkowe

2008-03-04 1:00

Kwiaty w mieszkaniu to doskonała dekoracja wnętrz. Warto do charakteru rośliny wybrać ładne donice. Doniczki wypełnić możemy kolorowymi porostami, mchem lub pęczkiem suszonego, barwionego bambusa czy włókna kokosowego.

Obserwując najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, możemy dostrzec zmiany w doborze i ekspozycji roślin w mieszkaniu. Powoli idą w zapomnienie metry wijącego się bluszczu upinanego i podwiązywanego gdzie bądź, znikają olbrzymie fikusy zajmujące znaczną przestrzeń w rogu pokoju, a parapetów okiennych już nie zastawia się gęsto przypadkowymi roślinami. I chyba dobrze, ponieważ w nowoczesnych wnętrzach takie rozwiązania się nie sprawdzają.

Jakie wybrać doniczki

Jeżeli jednak jesteśmy wielkimi miłośnikami zieleni, zdecydujmy się na jedną oryginalną roślinę w dobrze dobranejdonicy, skromnej, aby nie odwracała uwagi od głównego bohatera, ale tworzyła z nim idealną parę.

Kwiatowa galaretka: ozdobne donice

Kwiatowa galaretka w mocnych kolorach: pomarańczowym i słonecznie żółtym to recepta na zmianę zimowej aury wnętrza i jednocześnie znakomite tło dla zieleni roślin doniczkowych. Na zdjęciu u góry: granulat barwiony na dwa kolory i ułożony warstwami w podłużnym naczyniu rozświetlił dwie widliczki (łac. Selaginella); na dole, po lewej: odcienie dekoracyjnych granulek dopasowane do kwiatów begonii podkreślą ich kolory; po prawej: roślinę można wkładać do galaretki bezpośrednio lub, tak jak nerterę mającą delikatne korzenie, w doniczce z otworkiem, przez który korzenie będą pobierać składniki odżywcze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE