Balkon w bloku ZDJĘCIA ARANŻACJI: Romantyczny balkon

2013-05-13 14:28 Dorota Jaworska
balkon aranżacja
Autor: Marcin Czechowicz Mały balkon w bloku urządzony został w stylu romantyczny. W skrzynkach właścicielka nie sadzi kwiatów jednego gatunku. Woli je efektownie mieszać. Ulubione kwiaty na balkonie to pelargonie, lawenda, kacanka.

Każdy balkon w bloku może być przepiękny. Prezentujemy romantyczny balkon,który was zauroczy. Dopóki nie kupimy domu za miastem, ogrodnictwo trenuję na balkonie - mówi Joanna z Warszawy. Z jakim efektem! Najpiękniejszy balkon: aranżacja.

Kupując mieszkanie nie przeszkadzało mi, że balkon w bloku ma niecałe dwa metry kwadratowe. Oczami duszy widziałam balkon jako wiszącą oazę zieleni i nas siedzących na ławeczce i popijających drinki w upalny wieczór - opowiada właścicielka.

Balkon aranżacja: romantyczny balkon

Joanna urządziła balkon w bieli. Balkon: aranżacja jest romantyczna i wykonana z dużą dbałością o każdy szczegół, by balkon stał się przedłużeniem pokoju. Mata osłaniająca zwykłą balkonową balustradę stanowi ładne tło dla kwiatów i ozdób. Dzięki niej na balkonie jest zacisznie i przytulnie. Teraz zamierza dosadzić kilka niebieskich kwiatów (chabry, lobelie), by komponowały się ze ścianami w salonie, bo niedawno przemalowała je z beżowych na błękitne. Na balkonie tak jak i w domu wystrój podkreśla dany sezon. Wiosną pojawiają się pierwsze kwiaty na balkonie: bratki, niezapominajki, stokrotki, wrzośce. Potem sadzone są na balkonie dalie, pelargonie, lawenda (idealne kwiaty na balkon o wystawie południowo-zachodniej). Jesienią na balkonie goszczą wrzosy i chryzantemy oraz dynie i lampiony, a zimą - „lodowo-śniegowe” dekoracje balkonu. Pielęgnacja balkonu to dobry sposób na odczuwanie więzi z naturą i bycie z nią w harmonii. Wiem jedno - mówi właścicielka - urządzanie balkonu nigdy mi się nie znudzi, to świetna zabawa i relaks!

balkon aranżacja
Autor: Marcin Czechowicz Wiklinowa etażerka została pomalowana na biało, by pasowała do pergoli (wkrótce zarośnie ją zimozielony bluszcz), obok siedzisko z kutego metalu. Można na nią odstawić filiżankę herbaty czy odłożyć gazetę.