Aranżacja małego balkonu w miejskim bloku. Wybieramy meble idealne

2017-05-25 12:22

Mały balkon w bloku jest przestrzenią wyjątkowo cenną. Staramy się urządzić mały balkon tak, żeby był wyjątkowo ładny ale i funkcjonalny. Wykorzystując każdy fragment przestrzeni pamiętajmy o pozostawieniu swobodnego dostępu do roślin – musimy przecież je podlewać.

Dobrze zaaranżowany balkon w mieście łączy w sobie dwie estetyki: zewnętrznej elewacji budynku i stylu aranżacji wnętrza mieszkania.  Style nowoczesny  i nowoczesnej klasyki doskonale radzą sobie w takiej sytuacji. Proste, nowoczesne meble na balkon mają często dodatkową zaletę – są składane lub można je sztaplować. Dzięki temu nieużywane lub podczas sprzątania zajmują niewiele miejsca, łatwiej je także przechowywać zimą. Meble balkonowe czy ogrodowe w stylu nowoczesnym na mały balkon wykonane są z drewna, z drewna z metalowymi elementami lub z nowoczesnych tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Wybieramy meble do siedzenia na mały balkon w bloku

Meble balkonowe w stylu nowoczesnym wyróżniają się prostą formą i neutralnymi kolorami. Dzięki temu łatwo je dopasować do elewacji budynku i do podłogi – drewnianej lub ceramicznej. Najczęściej wybieramy meble drewniane, twarde, odporne na warunki atmosferyczne. Urządzając balkon w bloku warto zadbać o kolorowe dodatki. Na siedziska i oparcia rzucamy miękkie poduchy, pledy i skóry owcze.

Czytaj też: szybki remont balkonu - układamy drewniane podesty na podłodze

Poduchy i skóry sprawdzają się także rzucone na podłogę jako dodatkowe miejsca do siedzenia. W tym sezonie modne są wzory z motywami roślinnymi w kolorze szmaragdowej zieleni. Szczęśliwi właściciele balkonów zamykanych przesuwnymi szklanymi panelami lub porządnie zadaszonych mogą sobie pozwolić na aranżację balkonu miękkimi meblami typu puf. Takie miękkie fotele lub poduchy na drewnianych meblach sprawią, że balkon stanie się naszą ulubioną przestrzenią i przedłużeniem miłych chwil spędzonych na wakacjach.

Jak wybrać stół na mały balkon w bloku

Mały balkon w miejskim bloku oznacza często niewystarczającą ilość miejsca na wszystkie meble, które chcielibyśmy tam umieścić. Zazwyczaj oprócz mebli chcemy na balkonie umieścić zielone, żywe rośliny. Pamiętajmy więc o pozostawieniu do nich swobodnego dostępu – czasem musimy je podlewać. W takim układzie sprawdzą się składane stoły - składane blaty wieszane na balustradzie lub stoły ze składanymi skrzydłami blatów z jednej  lub dwóch stron. Po złożeniu obu blatów stół staje się wąską konsolą, na co dzień zajmującą niewiele miejsca. Na wąskim blacie możemy postawić dekoracyjne rośliny, świece lub lampiony.

Zobacz też: aranżacja balkonu w stylu skandynawskim czy romantycznym?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022