Aranżacja balkonu w stylu skandynawskim czy kolorowym stylu romantycznym?

2017-07-31 15:30 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja balkonu i tarasu jest czystą przyjemnością. W końcu spędzamy tu swój wolny czas. Aranżując balkon warto zacząć od określenia stylu. Czy ma to być styl romantyczny czy może styl skandynawski. Dobrze, żeby aranżacja balkonu i tarasu pasowała do elewacji budynku i sąsiadującego pokoju.

Wczesna wiosna jest najlepszym momentem do odnowienia albo urządzenia na nowo balkonu i tarasu. Jednak aranżacja tarasu lub aranżacja balkonu to nie jest tylko pracą przy przesadzaniu roślin czy odnawianiu mebli, ale równie ważna jest decyzja w jakim stylu zaaranżować ten nasz dodatkowy pokój. Możliwości jest tyle, że czasem naprawdę trudno wybrać meble, donice i inne dodatki dekoracyjne. Aranżacja balkonu powinna być spójna  z elewacja budynku i stylem pokoju, z którym jest połączony balkon. Harmonijne połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że odpoczynek, poranna kawa lub wieczorne spotkania z przyjaciółmi będą prawdziwą przyjemnością i relaksem.  

Aranżacja balkonu w kolorowym  stylu romantycznym

Aranżacja balkonu w stylu romantycznym to mnóstwo kolorowych roślin balkonowych, kwitnących całą wiosnę i lato, drewniane lub metalowe meble ogrodowe oraz kolorowe lampiony na świece lub girlandy zasilane światłem słonecznym. Balkon w stylu romantycznym może ewoluować w zależności od potrzeby, możemy zmieniać kolorowe donice, poduszki na krzesła i leżaki, rozkładać na podłodze plecione, kolorowe dywaniki. Aranżacja balkonu w stylu romantycznym to także stół nakryty kolorowym obrusem i zastawą.

Aranżacja balkonu w modnym stylu skandynawskim

Aranżacja balkonu w stylu skandynawskim jest zdecydowanie bardziej spokojna. Znajdziemy tu zielone rośliny i szumiące na wietrze trawy, w metalowych i czarnych, często przeskalowanych donicach. Meble też są w neutralnych kolorach i prostych minimalistycznych kształtach. Skoro na balkonie i tarasie spędzamy nasz czas wolny przydają się także leżaki, hamaki i podwieszane fotele. Wszystkie, jak przystało na styl skandynawski, wykonane są z naturalnych materiałów odpornych czynniki atmosferyczne.