Aranżacja balkonu w mieście. Mały balkon stylowy i zadbany

2015-04-14 12:55

Ładna aranżacja balkonu w mieście to rzecz oczywista. Transparentne balustrady małych balkonów sprawiają, że  miejskie aranżacje balkonów stają się coraz bardziej stylowe. Ale dzięki temu zamiast szpecących składzików nawet małe balkony zachęcają do spędzania na nich wolnych chwil w ciągu dnia.

Spis treści

  1. Aranżacja balkonu to też ładne akcesoria
  2. Aranżacja balkonu z przenośnym niewielkim grillem

Aranżacja balkonu w mieście to czysta przyjemność. Zazwyczaj jest to przestrzeń mniejsza niż większa, ale jakże warta naszego zainteresowania. Mały balkon, a ile potrafi sprawić przyjemności? Na przykład wcześnie rano. Możemy usiąść na ulubionym fotelu z kubkiem aromatycznej kawy? Albo po pracy, wieczorem? Pyszna, świeża sałata smakuje zupełnie inaczej na powietrzu, w otoczeniu kwiatów i samodzielnie wyhodowanych ziół? Czasy małego balkonu w mieście jako podręcznego składziku rzeczy bardziej lub mniej potrzebnych na szczęście bezpowrotnie minęły. Teraz aranżacja balkonu może pochłonąć nas tak samo jak aranżacja wnętrz mieszkania. Przecież balkon staje się w naturalny sposób przedłużeniem salonu.

Aranżacja balkonu to też ładne akcesoria

Aranżacja balkonu to nie tylko meble balkonowe i donice z kwiatami. To także drobne akcesoria, które uczynią mały balkon w mieście miejscem wyjątkowym. Każdy kto zadba o swój balkon na początku lata wie, jak przyjemne są chwile wcześnie rano z kubkiem pachnącej kawy lub herbaty, zanim zacznie się codzienna gonitwa i upał. Tak jak w mieszkaniu dbamy o stylowe akcesoria, tak samo zadbajmy o wygląd balkonu. Oprócz kolorowych kwiatów posadźmy na małym balkonie pachnące zioła. Nie dość, że wykorzystamy je do letnich, lekkich dań, to udekorują nam balkon. Wybierzmy ozdobne doniczki, miniwiaderka czy dowolne, nadające się do tego pojemniki, ważne by były w stylu naszego balkonu i mieszkania. Przy odrobinie chęci na pewno znajdziemy coś co spełni nasze oczekiwania, później sprawi mnóstwo radości. Doniczki z ziołami możemy ustawiać na etażerkach, małych konsolach, albo na stole. Niektóre z nich są wyposażone w specjalne haki umożliwiające zawieszenie pojemnika na balustradzie, co szczególnie sprawdza się w przypadku małego balkonu. Do podlewania roślin będzie nam na pewno potrzebne naczynie. Zamiast starych butelek po wodzie możemy sprawić sobie, a właściwe naszej zielonej enklawie na balkonie, stylową konewkę.

Aranżacja balkonu z przenośnym niewielkim grillem

Mieszkanie na ostatniej kondygnacji ma swoje wady i zalety. Jedną z większych wad jest na przykład popsuta winda, albo kiepska izolacja cieplna dachu. Jednak są też zalety. Na przykład mały balkon na ostatniej kondygnacji pozwala na posiadanie tam niewielkiego …grilla. Będąc ponad wszystkimi sąsiadami nie będziemy raczej im przeszkadzali zapachami i dymem wydobywającymi się podczas przygotowywanej uczty. Jednak radzimy po pierwszej takiej celebracji na pięknym, małym balkonie spytać najbliższych sąsiadów czy na pewno nasze grillowanie im nie przeszkadzało. Nie ma bowiem nic gorszego niż niechciane zapachy i dym w domu.