ARANŻACJA BALKONU W BLOKU: Mały balkon też może być ładny. Pomysły na mały balkon: inspiracje

2024-04-03 10:12

Masz mały balkon? Nie załamuj rąk, nawet bardzo mały balkon w bloku może być estetyczny. Wystarczy trochę wyobraźni. Przedstawiamy proste i atrakcyjne aranżacje balkonu, które są dość tanie i łatwe do zastosowaniu w bloku. Brzydki balkon to wstyd!

Spis treści

  1. Mały balkon: jak go urządzić
  2. Mały balkon inspiracje

Świeci słońce, zrobiło się ciepło, a więc najwyższa pora, aby zadbać o balkon. Jeśli masz mały balkon w bloku zastanów się jak chcesz z niego korzystać. Sprawdź czy zmieszczą się na nim meble ogrodowe: np. mały składany stolik i krzesło. Mały balkon może być wykorzystany do uprawy ziół w doniczkach i oczywiście roślin balkonowych. Nie trzeba wydawać sporej sumy pieniędzy, by aranżacje balkonu były estetyczne i miłe.

Mały balkon: jak go urządzić

Proponujemy kilka rozwiązań na mały balkon. Pomysły na mały balkon nie są skomplikowane, wystarczą chęci i trochę czasu, by stworzyć uroczy, zielony zakątek. Sprawdź najpierw parapety na balkonie, zastanów się czy można je wykorzystać do ekspozycji doniczek. Jeśli tak na parapecie ustaw kolorowe doniczki lub skrzynki z kwiatami balkonowymi, można w nich posadzić sympatyczne bratki lub nawet stworzyć ogródek ziołowy. Od razu widok z pokoju na balkon będzie zachwycał. Na małym balkonie sprawdzą się różnego typu drabinki oraz półki, które będą służyć za kwietniki. Nawet stary stołek, odnowiony i pomalowany, może być ładnym element w aranżacji małego balkonu. Mając mało miejsca na balkonie trzeba wykorzystać przestrzeń pionowo, dlatego polecamy różnego typu drabinki czy wąskie regały z półkami. Na nich ustawisz piętrowo doniczki w kwiatami balkonowymi. Aranżacja małego balkonu wymaga dyscypliny, w przeciwnym razie może powstać chaos. Dlatego wybierając doniczki na mały balkon niech wszystkie będą w jednym stylu, niech je łączy kolor lub wzór. Wtedy nasza balkonowa kompozycja będzie spójna. Jeśli wybieramy meble na balkon, podpórki na kwiaty, stołki – można te wszystkie elementy pomalować np. na biało lub brązowo, dzięki temu mały balkon będzie miał swój zauważalny styl. Zawsze warto też wybierać doniczki czy skrzynki wieszane na balustradzie małego balkonu, takie rozwiązanie nie zabiera cennej przestrzeni, a jest bardzo dekoracyjne.

Mały balkon inspiracje

Obejrzyj naszą galerię zdjęć, przedstawiamy w niej inspiracje na mały balkon. Wybraliśmy przykłady, które można zastosować na balkonie w bloku. Bo właśnie mieszkańcy bloków cierpią najczęściej na brak powierzchni. Zobacz podpowiedzi, które sprawią, że mały balkon będzie skromny, ale ładny.