Pomysł na prezent ZRÓB TO SAM: wieszaki decoupage!

Stylowe wieszaki ozdobione metodą decoupage to doskonały pomysł na prezent świąteczny dla mamy, czy siostry. W cyklu zrób to sam pokazujemy jak zrobić drewniany wieszak decoupage na ubrania.

Wieszak decoupage jako prezent ZRÓB TO SAM
Wieszak decoupage jako prezent ZRÓB TO SAM
Wieszak decoupage jako prezent ZRÓB TO SAM
Wieszak decoupage jako prezent ZRÓB TO SAM
Wieszak decoupage jako prezent ZRÓB TO SAM

Jeśli lubisz sprawiać radość swoim bliskim, koniecznie zajrzyj do naszego ZRÓB TO SAM. KROK PO KROKU pokazujemy jak w prosty sposób wykonać prezent, który będzie praktycznym dodatkiem do garderoby każdej eleganckiej kobiety. Wieszak drewniany na ubrania ozdobiony metodą decoupage: instrukcja.

Wieszaki decoupage: materiały

Materiały potrzebne do wykonania wieszaków decoupage:

- wieszaki,
- papier ścierny drobnoziarnisty,
- pędzel nylonowy,
- emalia akrylowa biała,
- serwetka z wybranym motywem,
- nożyczki,
- klej wikol,
- papier do pieczenia,
- żelazko,
- lakier ochronny błyszczący,
- wstążka koronkowa.

Czytaj też: Sztuka pakowania prezentów ZDJĘCIA inspiracje >>>

Wieszak decoupage na ubrania: instrukcja KROK PO KROKU

Wieszaki decoupage: KROK 1

Pierwszą czynnością jest zmatowienie powierzchni wieszaków za pomocą drobnego papieru ściernego. Następnie surową powierzchnię wieszaków pomaluj białą emalią akrylową. Dla całkowitego pokrycia powierzchni należy pomalować ją trzema warstwami.

Sprawdź też materiały potrzebne do decoupage:

decoupage serwetki >>>

lakiery do decoupage >>>

klej do decoupage >>>

Wieszaki decoupage: KROK 2

W tym czasie, kiedy wieszaki schną, masz chwilę na przygotowanie motywów z serwetki. Odmierz wielkość serwetki układając ją na wieszaku. Przytnij serwetkę i zaplanuj jak chcesz by wyglądały wieszaki. Następnie rozwarstw serwetkę pozostawiając tylko jedna warstwę z motywem.

Wieszaki decoupage: KROK 3

Po wyschnięciu farby, wieszaki pomaluj warstwą kleju wikol. Zwróć uwagę na to, by pokryć całą powierzchnię klejem. Dzięki temu przyklejona serwetka, w późniejszym etapie malowania lakierem, nie pomarszczy się i na dekorowanej powierzchni nie pojawią się pęcherzyki powietrza.

Wieszaki decoupage: KROK 4

Pozwólcie wyschnąć warstwie kleju do czasu, aż powierzchnia będzie lepka. Następnie na tą lepką powierzchnię wieszaków, połóż wycięte kawałki serwetki, które wcześniej zostały przygotowane. Całość przykryj kawałkiem papieru do pieczenia i rozgrzanym żelazkiem, nastawionym na najniższą temperaturę, przeprasuj powierzchnię serwetki. My używamy bardzo starego żelazka, ale nowsze modele również doskonale spełnią swoją funkcję. Musisz jednak pamiętać, by przy użyciu nowszego modelu żelazka wyłączyć opcje parowania!

Wieszaki decoupage: KROK 5

Za pomocą papieru ściernego przetrzyj brzegi wieszaków, w celu usunięcia nadmiaru serwetki. Przeszlifuj również białą powierzchnię wieszaków i jej brzegi. W ten sposób uzyskasz efekt postarzenia.

Wieszaki decoupage: KROK 6

Ostatnim etapem jest pomalowanie całości warstwą lakieru błyszczącego. Koronkowe wstążki posłużą do związania wieszaków razem, tworząc idealny prezent świąteczny. Gotowe! 

Sprawdź też: jak zrobić podłużne pudełko decoupage na chusteczki >>>

WIDEO: jak zrobić bombkę decoupage

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY