Jak zrobić ozdoby choinkowe z makaronu? Zrób to sam!

 Jak zrobić ozdoby choinkowe

Sprawdź, jak zrobić ozdoby choinkowe i świąteczne z makaronu!

Fot. GettyImages

Jak zrobić ozdoby choinkowe z makaronu? Jeśli jesteś miłośnikiem niestandardowych rozwiązań, ozdoby świąteczne z makaronu na pewno podbiją twoje serce. To bardzo prosty sposób na oryginalne udekorowanie choinki, który bez problemu możesz powierzyć swoim pociechom. Wygląd bombek z makaronu zależy wyłącznie od waszej wyobraźni, możesz więc być pewien, że będą one jedyne w swoim rodzaju! Podpowiadamy, jak wykonać ozdoby choinkowe z makaronu!

Jak zrobić ozdoby choinkowe z makaronu: potrzebne materiały

Do wykonania ozdób choinkowych z makaronu potrzebne będą:

  • szary papier pakunkowy lub gazety;
  • taśma malarska;
  • kilka rodzajów makaronu (spaghetti, wstążki, muszelki, rurki, pierścienie, gwiazdki, a nawet choinki!);
  • klej uniwersalny polimerowy;
  • wstążki lub ozdobny sznurek;
  • farba w sprayu w dowolnych kolorach;
  • opcjonalnie: lakier oraz brokat lub innego rodzaju artykuły dekoracyjne.

Ozdoby choinkowe z makaronu: do wyboru, do koloru!

Jak zrobić ozdoby choinkowe z marakonu? Na początek zabezpiecz blat stołu, na którym będziesz pracować. Najlepiej jest zrobić to za pomocą papieru lub gazet i taśmy malarskiej.

Makaron o różnych kształtach rozłóż przed sobą na stole i układaj go w najróżniejsze kształty. To, jak będzie prezentował się efekt końcowy, zależy wyłącznie od twojej wyobraźni! Z makaronu ułożyć możesz bombki o klasycznych albo abstrakcyjnych kształtach lub gwiazdki, choinki, serduszka czy nawet aniołki. Pamiętaj tylko, by tworzone ozdoby świąteczne z makaronu nie były zbyt duże, w przeciwnym wypadku mogą łatwo ulec zniszczeniu.

Aby pomóc dzieciom oszacować właściwy rozmiar ozdoby, możesz na przykład odrysować flamastrem spodek od filiżanki do herbaty czy kawy na rozłożonym na blacie papierze.

Gdy ułożysz już makaron w pożądane kształty, sklej ze sobą wszystkie elementy poszczególnych ozdób za pomocą kleju uniwersalnego. Gdy klej wyschnie, możesz pomalować makaronowe bombki farbą w sprayu lub brokatem czy po prostu polakierować, by zachowały swój naturalny kolor.

Kolejnym krokiem tworzenia ozdób choinkowych z makaronu jest przymocowanie wstążek lub sznurków. Wystarczy przeciągnąć pasek wybranego materiału przez jedno z oczek w makaronie i zawiązać (na prosty supeł lub w bardziej dekoracyjną kokardę) i powiesić gotową już ozdobę na choince.

Zobacz też:

Bombki ze wstążki: jak zrobić bombki z tasiemek? DYI krok po kroku >>>

Łatwe dekoracje na Boże Narodzenie: ozdobisz dom w kilka minut >>>

Choinka z makaronu - DIY krok po kroku >>>

Jak zrobić ozdoby choinkowe? Zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Ozdoby choinkowe z makaronu nie są jedynym wyjątkowym sposobem na świąteczne udekorowanie pomieszczeń. Z galerii zdjęć zamieszczonych poniżej dowiesz się, w jaki inny sposób możesz wprowadzić magię Bożego Narodzenia do swojego domu.

Ozdoby świąteczne z makaronu: ZOBACZ WIDEO

Jak wygląda tworzenie ozdób z makaronu na Boże Narodzenie w praktyce? Aby zapoznać się z tym wyjątkowym sposobem na ozdobienie choinki, obejrzyj wideo zamieszczone poniżej.

Ocena: 0
Tekst: Sonia Łukomska Zdjęcia: GettyImages

POLECANE ARTYKUŁY