Meble w sypialni to przede wszystkim łóżka, które w nowym wydaniu staje się wielozadaniową platformą. Najnowsze modele łóżek, oprócz superwygodnych, regulowanych stelaży pod materac, wyposażone są w dodatkowe zagłówki, blaty, półki, skrytki, wysięgniki, podparcia i oczywiście oświetlenie, które umożliwiają pracę, jedzenie, czytanie, słuchanie muzyki, czy oglądanie telewizji, a nawet przyjmowanie gości, łóżko bowiem łatwo zmienić w wygodną sofę, na której przyjemnie pogadać.

Nowoczesne łóżko do sypialni

Podstawowym elementem takiego łóżka (oprócz oczywiście płaszczyzny spania) stał się panel zagłówka - o zróżnicowanej wielkości, wykończeniu i liczbie pełnionych funkcji: od miękkiego podparcia pleców po różnego rodzaju schowki i oświetlenie. Panele mogą być tapicerowane, drewniane, szklane, metalowe, zależnie od programu i pełnionej funkcji. Integralną częścią łóżka stały się także stoliki nocne, często ruchome, z blatem do jedzenia lub pracy, nasuwanym na łóżko.

Kolory sypialni

Barwy w sypialni to już nie tylko pastele i biel, ale także intensywna czerwień, fiolet, zieleń w kontrastowych zestawieniach. Taki zestaw kolorów dotyczy nie tylko łóżka i pościeli, ale także pozostałego wyposażenia oraz ścian w sypialni.

Noowczesna sypialnia: stylista radzi

Konsekwencją włączenia sypialni do “światowego" życia domu stało się traktowanie jej wystroju na równi z pozostałymi pomieszczeniami. W sypialni pojawiła się nowa gama kolorystyczna i nowe materiały, dotąd przynależące raczej do świata mody: jeans, dzianiny, kraty i prążki, znane z tkanin ubraniowych. Eksponowane guziki, szwy, troczki i stębnowania stały się elementami dekoracyjnymi. W trosce o jakość życia i zdrowie używa się przede wszystkim materiałów naturalnych: wełny, bawełny, lnu, skóry.