Wnętrzarski trend na łączenie przestrzeni ogrodu i tarasu z wnętrzem domu ma się w najlepsze. Oprócz niezwykle przestrzennych projektów salonowych wnętrz otwartych na ogród, łączenie tego co wewnątrz z tym co na zewnątrz przeniosło się na piętro. Projekt sypialni z balkonem, który otacza wnętrze wzdłuż dwóch przeszklonych ścian, dał niezwykle spektakularny efekt końcowy!

Projekt sypialni z widokiem na świat!

Na czym polega fenomen projektu sypialni z widokiem na świat? Minimalizm i dbałość o detal to słowa klucze sukcesu aranżacji sypialni z balkonem na piętrze. Koncepcja „pokoi na świeżym powietrzu” przyświecała projektantce Annie Mirkowskiej podczas kompleksowej realizacji wszystkich wnętrz otwartego na przyrodę domu. Jednak projekt sypialni stał się tym szczególnym miejscem, w którym należało pogodzić architekturę budynku, gabaryt pokoju i światło wpadające z wielkoformatowych okien z wygodą samego przebywania we wnętrzu sypialni i komfortem snu właścicieli. Wyjście z sypialni bezpośrednio na balkon daje komfortową możliwość wypicia porannej kawy w pierwszych promieniach słońca czy popołudniową lekturę na świeżym powietrzu otaczając się jedynie widokiem. Wygodny, designerski fotel z wikliny, ciepły pled i poręczny stolik kawowy to wszystko, czego potrzeba w minimalistycznej aranżacji sypialni z maksymalnym widokiem na świat!

Priorytet komfortu w projekcie sypialni z balkonem

Narożne przeszklenie dwóch ścian sypialni (praktycznie na całej szerokości pomieszczenia) umożliwiło swobodne wpadanie światła do wnętrza i możliwość podziwiania panoramicznego widoku od bladego świtu po zmierzch. Zmienna kolorystyka i natężenie światła dziennego wpływa realnie na kolorystykę wnętrza sypialni, zaś jej minimalistyczny wystrój (drewno na podłodze, szara kolorystyka w tekstyliach, ograniczenie się wyłącznie do niezbędnych mebli) nie odwraca uwagi od roli architektury we wnętrzu. Cała uwaga skupiona jest bowiem na oknach, balkonie i... widoku. Aby zachować priorytet komfortu przebywania w sypialni z ogromnymi oknami, wzdłuż linii sufitu zamontowano subtelne karnisze, które stają się kompletnie nie widoczne po upięciu zasłon. Taki sposób montażu karniszy dodatkowo optycznie podwyższył wnętrze sypialni, a jednolity odcień antracytowych zasłon wtopił się w minimalistyczną konwencję wystroju wnętrza.