urządzamy.pl

MAŁA SYPIALNIA: 10 pomysłów na jej urządzenie. SYPIALNIE [GALERIA ZDJĘĆ]

Czy mała sypialnia może nas cieszyć? Przeciskanie się w wąskim przejściu, podwójne łóżko zabierające już i tak małą powierzchnię, schowki i szafki, które trudno umieścić? Szereg problemów i dylematów. Mała sypialnia będzie funkcjonalna, jeśli dobrze ją urządzisz. Obejrzyj sypialnie - galeria zdjęć z 10 pomysłami na aranżacje. Z wiedzą ekspserta mała sypialnia stanie się przyjaznym zakątkiem, w którym chętnie wypoczniesz. Poznaj porady i zdjęcia małej sypialni. 

Mała sypialnia
Mala sypialnia
Mała sypialnia
Mała sypialnia
Mała sypialnia

Mała sypialnia ma zalety, ale tylko wtedy, jeśli urządzisz ją pomysłowo i funkcjonalnie. W małej sypialni wszystko jest pod ręką: rozkładany stolik kawowy, błyszczące meble, ukryte schowki, a nawet podest to pomysły, które możesz wykorzystać.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Kilka aranżacyjnych trików i szybko przyzwyczaisz się do małej sypialni, a nawet zdołasz ją polubić. W małej sypialni nie bój się eksperymenotować i zaskakiwać. Oto kilka sztuczek aranżacyjnych, które pomogą Tobie optycznie powiększyć zbyt ciasną i małą sypialnię. Poznaj inspiracje – mała sypialnia zdjęcia. SYPIALNIE GALERIA ZDJĘĆ.

Pomysły na umeblowanie małej sypialni

Meble do małej sypialni powinny być lekkiej konstrukcji, mieć opływowe kształty, bez odważnych zdobień i wyrazistych wzorów, i oczywiście w jasnej kolorystyce. W małej sypialni pożądana jest mobilność, dlatego też na uwagę zasługują wszelkie meble wysuwane i wsuwane, składane i rozkładane. Pomysłowe szafki wokół łóżka zaoszczędzą przestrzeń.

Przestrzeń do spania powinna być charakterystycznie oddzielona, tak by optycznie nie zginęła w małym sypialnianym pomieszczeniu. Prosta propozycja na wydzielonej przestrzeni to wkomponowanie podestu do małej sypialni, lub wydzielnie sypialni z części większego wnętrza np. przesuwanymi drzwiami albo niskim regałem. Modny zagłówek jest również idealnym pomysłem do małej sypialni. To wyrazisty element dekoracyjny, który przyciąga wzrok i zdobi ściany sypialni.

Inspiracje dla ścian w małej sypialni

Kolor ścian w małej sypialni tak jak w każdym małym pomieszczeniu powinien być oczywiście jasny. Ale to nie jedyna koncepcja. Na ścianach w sypialni możemy stosować pasy od sufitu do podłogi lub wysokie szafki. Innym sposobem jest wzorzysta tapeta w sypialni, która da efekt przestronności, a nawet możemy sprawić, że mała sypialnia będzie wydawała się wyższa.

Co jeszcze optycznie powiększy małą sypialnię?

Narzędziem przy tworzeniu złudzenia optycznego powiększającego wnętrze małej sypialni zawsze jest światło naturalne i sztuczne. Niestety to trik wciąż przez nas niedoceniany. Duże okno z białą ramą czyni cuda w małej sypialni, a lampa stojąca, bądź wisząca oświetli to co najistotniejsze w aranżacyjnych pomysłach. W połączeniu z jasnymi barwami światło sprawdza się świetnie. Powiększa, rozjaśnia jeszcze bardziej, a nawet oszukuje oczy niczym lustro.

Mała sypialnia w nowoczesnym wydaniu: SYPIALNIE GALERIA ZDJĘĆ

Sprawdź także: mnóstwo pomysłów na wystrój sypialni >>>

Biała sypialnia w kobiecym stylu
camera

Aranżacje nowoczesnych sypialni w kolorze białym

Sypialnia w eklektycznym stylu
camera

Sypialnia w rustykalnym stylu: jak dobrać meble i dodatki?

Autor: Seart

Copyrights © ZPR Media S.A. 2001-2010 | Design by ZPR Media S.A. Multimedia | Hosted by supermedia