Jak urządzić sypialnię? Sypialnia w stylu eko

Sypialnia przypomina trochę wiejską chatę. Aranżacja sypialni miała przywróć czar wspomnieniom z dzieciństwa, wakacji, czy pobytów na wsi. Nie wiesz jak urządzić sypialnię? Sypialnia w stylu eko na pewno będzie naturalna i przytulna.

Sypialnia w stylu eko
Sypialnia w stylu eko
Sypialnia w stylu eko
Sypialnia w stylu eko
Sypialnia w stylu eko

W sypialni w stylu eko postawiono na naturalne materiały i kolory. Sypialnia eko to przede wszystkim drewno, które sprawia, że wnętrze jest przytulne. Do aranżacji sypialni najlepiej wybrać krajowe gatunki drewna: sosna, dąb, jesion. Również przy wyborze tkanin do sypialni warto się kierować zasadą: „dobre, bo polskie”, ale nie musisz się ograniczać do surowych lnów. Z palety barw wybierz kolory ziemi: brązy, beże, zielenie. Inspiracją w urządzeniu sypialni niech będzie też niebo. Nie śródziemnomorski lazur, lecz kolor nadwiślańskiego przedwiośnia.

Jak urządzić sypialnię eko: porady architekta wnętrz

Do sypialni eko na podłogę i meble wybierz drewno zabezpieczone woskiem lub olejem. Te naturalne metody konserwacji nie wpływają znacząco na jego kolor oraz nie tworzą na powierzchni twardej powłoki. Na podłodze w sypialni eko najlepiej prezentują się deski lub parkiet przemysłowy z ułożonych ciasno deszczułek. Deski mogą być bielone, jeśli chcesz nadać wnętrzu bardziej rustykalny charakter. Pomyśl też o dodatkach do sypialni inspirowanych sztuką ludową lub wręcz będących rękodziełem wiejskich artystów.

Aranżacja sypialni: na co zwrócić uwagę w projekcie

Na kształt sypialni. Maksymalnie uproszczony, kanciasty. Łóżko w sypialni eko przypomina to zbite ze zwykłych desek. Na kolor sypialni: naturalna barwa drewna, ewentualnie zmieniona bejcą. Na materiał w sypialni: drewno lite lub fornirowane. Elementy rattanowe, płócienny zagłówek.

W aranżacji sypialni widocznej na pierwszym zdjęciu wykorzystano: komoda, 3250 zł, łóżko, 3890 zł, szafka, 850 zł, lampa, 450 zł, wazony, 78 i 64 zł, figurka barana, 380 zł, dywan, 228 zł, kosz na bieliznę, 228 zł, miseczki kamienne, 35 zł/szt., BELBAZAAR; kwiaty, BIURO KWIATOWE HOLANDIA; makatka, 160,50 zł, pościel lniana, 360 zł, kapa, 680 zł, woreczki haftowane, 25 zł/szt., poduszka z aplikacją, 180 zł, ptaszki porcelanowe, 15 zł/szt., GALERIA ABONDA; kapcie filcowe, 199 zł, saszetki zapachowe, 57 zł/szt., poduszki Mc Gregor, 117 zł/szt., pledy: Mc Gregor, 319 zł, Brightan, 459 zł, NAP; kapcie wełniane, 59 zł, CUBUS

Galerie zdjęć: inspiracje na sypialnie eko

Zobacz zdjęcia sypialni, w których dominują naturalne materiały i proste formy. Sypialnie eko: aranżacje i inspiracje na wnętrza pełne natury.

Drewno w sypialni
camera

Drewno w sypialni: eko dodatki, meble, zdjęcia

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Stylizacja: Ola Buczkowska Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY