Aranżacja sypialni. Sypialnia z granatowym łóżkiem

 sypialnia: zdjęcia sypialni

Ciekawe rozwiązania do sypialni: łóżko z szafy w kolorze granatowym.

Fot. Paul Noir

Urządzasz sypialnię... nie bój się intensywnych kolorów w sypialni. Prezentowana aranżacja sypialni jest nowoczesna i ciekawa. Efektownie wygląda łóżko zintegrowane z szafą, a także rzadko spotykany we wnętrzach kolor granatowy.

Aranżacja sypialni: łóżko z szafy

Pamiętacie modne w latach 80. łóżka chowane pionowo w szafie? Ta aranżacja sypialni trochę je przypomina. Taka zabudowa maksymalnie wykorzystuje przestrzeń sypialni, pozwala „wtopić” szafę w ścianę. Fornirowane wezgłowie łóżka jest eleganckie, a system szafek praktyczny i prawie niewidoczny. Kolor drewna stylistycznie ociepla, uspokaja aranżację sypialni. Tapicerka łóżka, narzuta oraz zasłony wykonane są z tej samej tkaniny, dzięki temy sypialnia jest spójna.

Intensywne kolory w sypialni

Sypialnia nie musi być pastelowa. Zastanawiając się, jak urządzić sypialnię, nie bój się intensywnych kolorów. To nieprawda, że intesnywne kolory w sypialni rozpraszają i utrudniają zaśnięcie. Umiejętnie dobrane wieczorem stworzą nastrój, a o poranku uprzyjemnią pobudki. Radzimy, jak dobierać kolory w sypialni.

1. Sypialnia i kolor niebieski. Odcień pastelowy lepiej zarezerwować do pokoju dziecięcego. Ale już morski, granatowy, kobaltowy śmiało może pojawić się w dorosłej sypialni. Niewątpliwymi zaletami koloru niebieskiego jest to, że wycisza myśli, relaksuje, a jednocześnie odstrasza owady. Dobrze wygląda obok samej bieli (wprowadza do wnętrza sypialni klimat greckiej wyspy). Warto jednak dodać do takiej aranżacji sypialni kilka intensywniejszych akcentów - groszkowych, pomarańczowych lub czerwonych.

2. Sypialnia: ważne proporcje. Mocne barwy sprawiają, że sypialnia wyda się przytulniejsza, ale niestety też mniejsza. Dlatego dobrze zastanów się, gdzie umieścić intensywny kolor w sypialni. Jeśli wybierasz ścianę, to najwyżej jedną (a jeszcze lepiej fragment). Meble? Dekorację okna? Zapewnij im stonowane otoczenie. Idealne rozwiązanie do sypialni to: jasne ściany, podłoga i meble plus tętniące kolorami dodatki (które w każdej chwili możesz wymienić na nowe).

3. Aranżacja sypialni w kilku punktach. Jeśli zdecydujesz się na duży blok kolorystyczny w jednej części sypialni, możesz zaburzyć równowagę we wnętrzu. Lepiej rozrzuć barwne punkty w 3–4 miejscach sypialni.

 sypialnia: zdjęcia sypialni

Fot. Paul Noir

Aranżacja sypialni: wystrój wnętrza

Aranżacja sypialni jest ciekawa i efektowna. Uwagę zwracają zarówno świetnie zaprojektowane meble, jak i kolory. W tej sypialni niebieski łączy się z czerwienią, limonka z różem, a oranż z fioletem. Uwagę przyciąga obraz autorstwa Nataszy Niedziółki. Ponieważ do sypialni wpada dużo światła, niezbędne okazały się grubsze zasłony. Listwa maskująca karnisz również została obita tkaniną zasłonową. Stanowi teraz estetyczną całość.

Meble do sypialni: rama łóżka - Pan Popi; materac - Tempur; wezgłowie i zabudowa ścienna - CubeProject; kinkiety i lampa podłogowa - Lirio; dywan - Kare Design; narzuta i zasłony - Studio Ambiente; poduszki, ramki na zdjęcia - BoConcept.

Ocena: 0
Zdjęcia: Paul Noir

POLECANE ARTYKUŁY