Nowoczesna sypialnia: 10 nowoczesnych sypialni GALERIA ZDJĘĆ

Nowoczesna sypialnia często jest w kontrastowych kolorach. Aranżacja nowoczesnej sypialni wykorzystuje industrialne elementy i oświetlenie, a jednocześnie jest miłym miejscem wypoczynku. Zobacz w GALERII 10 propozycji na nowoczesne sypialnie!

Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia
Sypialnia

Nowoczesna sypialnia jest przede wszystkim wygodna. Skoro spędzamy w niej jedną trzecią naszego życia, powinna spełniać nasze wszystkie oczekiwania. Nowoczesne łóżko w sypialni to podstawa. Powinno być ładne, by zachęcało do położenia się, ale powinno być też wyposażone w dobrej jakości stelaż i materac. Dobrane z wyczuciem tkaniny nie tylko ocieplą optycznie aranżację nowoczesnej sypialni ale również ją wytłumią. Całości dopełni ciekawe i nowoczesne oświetlenie, perfekcyjnie rozplanowane. Najlepsze sypialnie inspiracje to przecież pokoje hotelowe. Tam właśnie łóżko jest zawsze w roli głównej. Ciekawie rozwiązane wezgłowie, czasem zintegrowane z szafkami nocnymi czy toaletką tworzy charakter całego pokoju. Do tego warte podpatrzenia jest wygodnie rozplanowane oświetlenie z możliwością sterowania z łóżka.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIE >>>

 

Nowoczesna sypialnia: przestrzeń i funkcjonalność

Nowoczesna sypialnia nigdy nie powinna być zagracona. Nie znajdziemy tutaj niepotrzebnych mebli ani wyłącznie dekoracyjnych bibelotów. W nowoczesnej sypialni łóżko występuje w roli głównej. To na nim ma się skupiać uwaga – przebywanie w sypialni powinno kojarzyć się wyłącznie z miłymi rzeczami i ze snem. Dlatego wybór miejsca dla nowoczesnego łóżka jest sprawa najważniejszą w aranżacji nowoczesnej sypialni. Łóżko nie powinno stać tyłem do wejścia – nie czujemy się komfortowo nie widząc czy ktoś wchodzi, nie powinno tez łóżko stać bezpośrednio przy grzejniku, zwłaszcza zimą. Tapeta bądź fototapeta może być doskonałym pomysłem na ściance działowej - za zagłówkiem lub tuż obok dużego łóżka wsypialni. Obok łóżka powinno znaleźć się miejsce na wygodne szafki nocne. Mogą to być tradycyjne szafki z szufladami – możemy wtedy schować do nich różne potrzebne drobiazgi, lub mogą to być nowoczesne pufy, stołki czy na przykład krzesła. Dobrze jest mieć miejsce na odłożenie okularów, zegarka czy książki.

Nowoczesne sypialnie: dobrze rozplanowane i przyjazne oświetlenie

Oświetlenie w nowoczesnej sypialni jest niezwykle ważne. Oprócz funkcji czysto użytkowej pełni rolę dekoracyjną oraz buduje nastrój. Dlatego coraz częściej, zamiast jednej lampy umieszczonej centralnie pod sufitem, montuje się oświetlenie szczelinowe LED w suficie podwieszanym. Wtedy światło w całej sypialni jest miękkie, rozproszone i nie razi. Dobrze jeśli włączniki do oświetlenia głównego znajdują się przy łóżku. Do tego niezbędne są oczywiście lampki nocne, które włączamy bezpośrednio przy łóżku. Mogą być umieszczone na szafkach nocnych lub jako kinkiety na ścianie. Przed zamontowaniem kinkietów warto dokładnie  przemyśleć ich usytuowanie tak by nie przeszkadzały spać osobie obok.

Nowoczesna sypialnia połączona z łazienką

Nowoczesna sypialnia, jeśli to tylko możliwe, ma bezpośredni dostęp do łazienki. Jest to super wygodne rozwiązanie gwarantujące maksimum intymności. Tradycjonaliści będą woleli łazienkę oddzieloną murowaną ścianą. Miłośnicy współczesnego designu oddzielą sypialnię od łazienki tylko taflą szkła. Jeszcze inni wstawią do nowoczesnej sypialni wannę wolnostojącą … 

Jakie kolory do nowoczesnej sypialni

Nowoczesna sypialnia to zazwyczaj ład i harmonia kolorystyczna. Czyli uzupełniające i przenikające się kolory z jednej gamy. Na przykład odcienie bieli, szarości i beży. Do tego popielaty błękit albo pudrowy róż. Inna popularną gamą kolorystyczną są odcienie beżu, brązów i ecru uzupełnione fioletem. Jednak nowoczesna sypialnia może również zaskakiwać nieoczekiwanym odcieniem energetycznej limonki, turkusu lub czerwieni. Każdy na pewno znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Ważne by wszystkie detale nowoczesnej sypialni były dokładnie przemyślane na etapie projektu, wtedy znacznie zmniejszymy prawdopodobieństwo popełnienia irytującego później błędu. 

Ocena: 0
Zdjęcia: Paweł Kiszkiel, Bernard Białorucki, Konrad Kalbarczyk, Łukasz Kozyra, Mariusz Bykowski, Michał Mrowiec

POLECANE ARTYKUŁY