Podłoga z korka w stylu nowoczesnym. Jej właściwości i nieoczekiwane wzory. Warto zobaczyć!

Podłogi z korka, ostatnio zapomniane,  powracają. Doskonale pasują do stylu nowoczesnego, tak przez nas lubianego. Podłogi korkowe są ciepłe, wyciszają i posiadają właściwości bakteriobójcze. Zobaczcie dlaczego warto zainteresować się nowoczesną podłogą z korka!

Podłogi
Podłoga z korka w stylu nowoczesnym biała jak lodowiec
Podłoga z korka w salonie w stylu nowoczesnym
Połączenie podłogi z korka i żywicy epoksydowej
Podłoga z korka w kolorze szarym idealna w stylu nowoczesnym

Podłoga z korka była hitem w latach 80tych. Korkiem okładano też z upodobaniem ściany, a nawet sufity. Korek potrafił być wszędzie. Nawet na stole jako podkładki pod talerze i szklanki, na blatach kuchennych… W ostatnich latach korek widywano tylko w tej ostatniej formie lub w nieśmiertelnych ale wygodnych tablicach korkowych do przypinania wiadomości. Teraz podłoga z korka zaczyna powracać. Coraz więcej osób interesuje się ekologią i redukcją kosztów ogrzewania. A że podłogi z korka pasują do stylu nowoczesnego, tak lubianego w polskich domach, korek wraca na salony.

Czego nie wiemy o podłodze korkowej, a wiedzieć powinniśmy?

Podłoga korkowa w formie paneli ma znakomite właściwości biomechaniczne, które wpływają na prawidłową postawę ludzkiego ciała, zmniejszają nacisk na stawy i kręgosłup, zapewniając naprawdę komfortowe użytkowanie. Inną zaletą korka jest to, że nawet dla bosych stóp jest wyjątkowo miły i ciepły. Zwłaszcza w sypialni albo w pokojach dzieci. Chyba nikt nie lubi podłogi twardej i lodowatej? Korek jako dobry izolator cieplny pozwala więc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Następną dobrą wiadomością dotyczącą podłogi z korka jest to, że korek jest też dobrym izolatorem akustycznym - sąsiedzi mieszkający pod nami na pewno to docenią. A potwierdzeniem tej cechy korka jest fakt, że chętnie wykorzystywany jest w studiach muzycznych i salach koncertowych. Korek ma także właściwości antybakteryjne, sprawdza się w pokojach alergików.

Jak układać  i konserwować podłogę z korka?

Jeśli chcemy wykorzystać właściwości izolacyjne i akustyczne korka, kupmy go w formie płytek i przyklejmy bezpośrednio do podłoża. Ale najwiekszywybór podłogi korkowej jest w formie paneli. Montuje się więc go tak jak wszystkie inne podłogi panelowe – każdy sobie poradzi.  Powierzchnia korka zazwyczaj pokryta jest powłoką z lakieru poliuretanowego lub winylu. Wystarczy wtedy, tak jak inne podłogi, raz w tygodniu ją odkurzyć i przetrzeć lekko wilgotnym mopem.

Podłoga z korka w stylu nowoczesnym

Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym zazwyczaj zachwycają ale niektórym wydają się zimne, wręcz lodowate. Rzeczywiście, jeśli podłoga jest z kamienia naturalnego lub gresu, bez ogrzewania podłogowego będzie naprawdę lodowata. Wybierając podłogę z korka możemy oszukać oko ale nie inne zmysły. I tak lód lodowca może okazać się ciepły, a kamień - miękki. Korek bowiem oprócz swojego naturalnego i ciepłego wybarwienia może występować w innej, nieoczekiwanej kolorystyce lub naśladować inne materiały.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe, Jacek Kucharczyk, Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY