Stroik wielkanocny z kwiatów i gałązek. Pomysł na stroik na Wielkanoc

Stroik wielkanocny z kwiatów i gałązek jest ładny i prosty. Pokazujemy stroik na wielkanoc, które nie wymagają zbyt dużego wysiłku, a efekt jest niesamowity. Zobaczcie, jakie stroiki wielknocne ozdobią wnętrze i jak je zrobić.

stroik wielkanocny
ozdoby wielkanocne zdjęcia
ozdoby wielkanocne
wielkanoc rzeżucha
stroiki wielkanocne

Stroik wielkanocny zrobiony samodzielnie stworzy miły i świąteczny nastrój. Zobacz, jak zrobić stroik na Wielkanoc, który nie wymaga zbyt dużego wysiłku, a jest bardzo efektowny. Dekoracje wielkanocne z wiosennych kwiatów i gałązek drzew z rozwijającymi się pąkami odmienią mieszkanie. Liczy się przede wszystkim pomysł.

Przykładowo świeżo wyrośnięta rzeżucha wpisze się w wielkanocną stylistykę, skojarzy z odrodzeniem, ożywi biel obrusa. Wybierz ładne naczynie i posadź rzeżuchę 7-10 dni wcześniej i oczywiście podlewaj. Wybierz się na spacer, urwij gałązki i wstaw do ładnego wazonu. Po kilku dniach pojawią się zielone listki. Pęczek związanych gałązek wierzby może z powodzeniem udekorować nawet łazienkę. Nie potrzebuje światła, a nadaje wnętrzu odświętny, wielkanocny charakter. A żeby stół na Wielkanoc wyglądał jeszcze piękniej, zrób własnoręcznie stroik wielkanocny.

Zobacz też: Jak zrobić pisanki: inspiracje i pomysły>>

Stroik na Wielkanoc - potrzebne materiały

Żeby zrobić stroiki wielkanocne potrzebna jest baza, która będzie podstawą kompozycji. Możemy do zrobienia stroików świątecznych użyć np. gałązek wierzby związanych drucikiem, rafii, gąbki florystycznej, wiklina, czy nawet mchu. Większość z nich kupicie w kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym. Taką bazę na stroik dekorujemy wiosennymi kwiatami, pisankami, piórkami, wstążkami.

Polecamy: Jajka ze wstążki: modne ozdoby wielkanocne ZRÓB TO SAM>>

Stroik wielkanocny - jak go zrobić

Ładna i prosta do zrobienia dekoracja wielkanocna z żonkili. Wykonasz ją szybko i tanio. Potrzebujesz ceramicznej donicy, rafii, faszyny, gąbki florystycznej i świeżych kwiatów. Gąbkę zanurz w wodzie na kilkanaście minut, aby dobrze nasiąkła. Oto instrukcja, jak zrobić pomysłowy stroik na Wielkanoc.

stroiki wielkanocne zdjęcia

Pęk kwiatów zawiąż rafią u góry łodyg.

stroiki wielkanocne zdjęcia

Wiązankę wstawiamy do donicy i okładamy kawałkami gąbki, aby stała pionowo.

stroik na wielkanoc

Z faszyny dekorujemy luźno gniazdo i umieszczamy je na brzegu donicy.

Stroiki na Wielkanoc

Wielkanocna dekoracja z żonkili gotowa.

 Stroik na Wielkanoc z kwiatów

Fot. Marcin Czechowicz

Stroiki wielkanocne - pomysły na efektowne i oryginalne ozdoby wielkanocne

Ocena: 5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Photos.com, Materiały prasowe firm, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY