Projekt wnętrz: modernistyczne wnętrze w nowoczesnej odsłonie

2016-08-09 19:21

Wnętrza w stylu modernistycznym mogą urzekać przytulnością i wyjątkowym klimatem. Na potwierdzenie tej tezy prezentujemy projekt wnętrz utrzymany w stylistyce lat 50. W wystroju wnętrz dominują jasne, stonowane barwy i delikatne faktury, które stanowią idealne tło dla przemysłowych akcentów. Całość wyróżnia przytulny modernizm.

Spis treści

  1. Projekt wnętrz w klimacie modernizmu
  2. Wnętrza z przemysłowym akcentem i motywami z lat 50.
  3. Nowoczesny pokój w modernistycznym otoczeniu
  4. Galerie zdjęć: inne projekty wnętrz pracowni Formativ

Założeniem projektowym studia Formativ było zaaranżowanie mieszkania, którego stylistyka odwoływałaby się do charakterystycznych cech otoczenia – portu, morza oraz modernistycznej zabudowy Gdyni. W efekcie powstało przytulne wnętrza, do których sprytnie przemycono przemysłowe akcenty. Dzięki zastosowanym rozwiązań i niekonwencjonalnym pomysłom, projektantom z pracowni Formativ udało się stworzyć projekt wnętrza jedynego w swoim rodzaju, gdzie panuje idealna harmonia pomiędzy zaprojektowana przestrzenią a otaczającą ją okolicą. Całość aranżacji nawiązuje do stylu lat 50. Obejrzyjcie ładne wnętrza w stylu modernistycznym.

Poznajcie także ikonę modernizmu - willę Tugendhatów w czeskim Brnie:

Projekt wnętrz w klimacie modernizmu

W projekcie wnętrz na plan pierwszy wysuwa się aranżacja pokoju dziennego, która z racji wykorzystanych materiałów i kolorów przywodzi na myśl powojenny modernizm. Można tu znaleźć elementy wystroju charakterystyczne dla lat 50. By nadać wnętrzu dodatkowej przestronności projektanci zdecydowali się na połączenie salonu z kuchnią. Na granicy obu stref zaprojektowano strefę jadalną. Kuchnia, z racji otwarcia na strefę dzienną, została utrzymana w jasnej kolorystyce. Zdecydowano się na gładkie, proste formy mebli, które nie przytłaczają wnętrza, a dodatkowym ożywieniem jest zaznaczenie kilku szafek z zabudowy mocniejszym kolorem. W przestrzeni salonu znalazło się miejsce na wygodną kanapę w kolorze szarym, a także dodatkowy kącik, którego bohaterem jest stylowy fotel w miodowym kolorze i podręczny barek. Dodatkowej lekkości wnętrzu dodaje niska zabudowa meblowa w jasnym kolorze. W projekcie wnętrza pokoju dziennego na plan pierwszy wysuwa się jednak beton dekoracyjny, który nadaje ścianie interesujący wygląd, a jednocześnie wprowadza do wnętrza oryginalny klimat.

Wnętrza z przemysłowym akcentem i motywami z lat 50.

Modernistyczny charakter wystroju wnętrza został dodatkowo podkreślony oryginalnym oświetleniem oraz krzesłami okalającymi barek w jadalni. Całość aranżacji nabiera wyjątkowego wyrazu dzięki udekorowaniu przestrzeni mieszkalnej odpowiednią dla klimatu lat 50. tapicerką w postaci puf, zasłon, rolet rzymskich i poduszek. W takim otoczeniu betonowa ściana i drzwi do holu wejściowego, które charakteryzują się stalowo-szklaną konstrukcją – elementy typowe dla chłodnych i industrialnych przestrzeni - wydają się całkowicie nie pasować do przytulnego wnętrza. W tym kontekście nawiązują one jednak do stoczniowo-portowej okolicy mieszkania. Ważnym elementem projektu wnętrz było także zaprojektowanie dostatecznej ilości miejsca do przechowywania. W efekcie zaplanowano meble, które zostały wtopione w ściany tak, by nie wysuwały się one na plan pierwszy w aranżacji, a jednocześnie zapewniały subtelne i niezwykle pojemne schowki.

Nowoczesny pokój w modernistycznym otoczeniu

Jedynym wnętrzem, które odchodzi nieco od modernistycznej stylistyki jest pokój dziecka. Ze względu na swoją funkcję nadano mu nieco nowocześniejszą formę. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów i tapicerki, idealnie łączy się on z resztą aranżacji, tworząc niezwykle zgraną całość. Na uwagę zasługuje także aranżacja sypialni, która konsekwentnie została utrzymana w podobnej stylistyce, co pokój dzienny. Wnętrze sypialni nabiera wyjątkowej lekkości dzięki delikatnym długim zasłonom w oknie oraz tapicerowanemu wezgłowiu sięgającym aż do sufitu.

Galerie zdjęć: inne projekty wnętrz pracowni Formativ