Założeniem projektowym było urządzenie mieszkania, które będzie nowoczesne i nieco luksusowe. Warunkiem Inwestora było wykorzystanie w projekcie wnętrz naturalnych surowych materiałów. Eleganckie i nowoczesne wnętrza mieszkania miała charakteryzować przede wszystkim funkcjonalność, a wszystko to powinno wyrazić się w prostocie i względnym minimalizmie. Zadania podjęli się projektanci z pracowni BE2 Studio Architektury, a efekty ich pracy są naprawdę zachwycające!

Projekt wnętrz: spójność w nowoczesnym wnętrzu

Projekt wnętrz obejmował zaaranżowanie przestrzeni mieszkania, na które składa się pokój dzienny z częściowo oddzieloną kuchnią, jadalnia w wykuszu, dwie łazienki oraz dwie sypialnie. Założeniem projektu wnętrz było takie urządzenie poszczególnych pomieszczeń, aby aranżację mieszkania odbierać jako całość. Projektanci postawili na powtarzanie w różnych pomieszczeniach tych samych materiałów, dzięki czemu projekt wnętrz nabiera wyjątkowej spójności. W ten sposób, efektowny fornir w kuchni jest odzwierciedleniem aranżacji łazienki, a kamienna posadzka we wnętrzu kąpielowym jest aranżacyjnym nawiązaniem do podłogi w kuchni. Resztę nowoczesnych wnętrz mieszkania zgrabnie spaja drewniana podłoga, będąca jednocześnie znakomitym domknięciem projektu wnętrz.

Pokój dzienny w stylu nowoczesnym

Pokój dzienny urzeka minimalizmem, ale w nowoczesnym wydaniu. Na plan pierwszy aranżacji tego nowoczesnego wnętrza wysuwa się beton na ścianie, która wiedzie prym w projekcie wnętrza. Jednocześnie, jest ona idealnym tłem dla prostej sofy w kolorze czarnym oraz oryginalnego fotela w turkusowym kolorze. To właśnie on stanowi kolorystyczne przełamanie wnętrza i nadaje dodatkowego charakteru aranżacji. Projektanci zdecydowali się na całkowite odsłonięcie ogromnych okien, dzięki czemu wnętrze zyskuje na przestronności. Idealnym dopełnieniem aranżacji nowoczesnego wnętrza salonu jest drewniana podłoga. W niewielkim wykuszu, w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju dziennego, projektanci zdecydowali się na zlokalizowanie niewielkiej jadalni. Strefa ta została wyznaczona jedynie za pomocą niewielkiego drewnianego stołu z prostymi krzesłami, a jej niepodważalnym bohaterem jest betonowa ściana.

Nowoczesna kuchnia: delikatność w eleganckiej formie

W projekcie wnętrz kuchnia to nowoczesne wnętrze tworzące wygodną część dzienną. Strefa kuchenna została częściowo otwarta na salon i jadalnię. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze zyskuje na reprezentatywności, a całość części roboczej pozostaje w ukryciu. Projekt kuchni urzeka ponadczasowym stylem i oryginalnym połączeniem materiałów. W nowoczesnym wnętrzu kuchni dominuje efektowny fornir, który został dopełniony górnymi frontami kuchennej zabudowy. Postawienie na kolor biały sprawiło, że wnętrze nabiera wyjątkowej lekkości, a mimo to prezentuje się niezwykle szykownie. Dodatkowego charakteru aranżacji kuchni dodają kuchenne blaty w kolorze głębokiej czerni. Idealnym domknięciem projektu nowoczesnej kuchni jest czarna posadzka, która jest nawiązaniem do podłogi we wnętrzu kąpielowym.

Projekt sypialni: czarna ściana przede wszystkim

W projekcie wnętrz na prowadzenie wysuwa się także aranżacja nowoczesnej sypialni. Ponadczasowe nowoczesne wnętrze łączy w sobie absolutne hity aranżacyjne - znajdziemy tutaj zarówno minimalistyczną formę mebli, efektowny zagłówek w kolorze modnej szarości i w końcu - niezbyt popularne rozwiązanie w projekcie sypialni - czarną ścianę. Wbrew pozorom, nadaje ona nowoczesnemu wnętrzu sypialni niepowtarzalnego charakteru, a złagodzona przez wykorzystanie jasnych kolorów - nie wydaje się ciężka i przytłaczająca. Drewniana podłoga jest aranżacyjnym odniesieniem do desek w pokoju dziennym, a idealnym dopełnieniem projektu wnętrz są oryginalne żaluzje, które idealnie wtapiają się w ramy okien.

Kontakt z pracownią:

BE2 Studio Architektury
http://be2studio.pl/pl/
ul. Wilanowska 8A/31
00-422 Warszawa