Założeniem projektowym było urządzenie mieszkania o łącznej powierzchni 115 mkw, które charakteryzował nietypowy układ funkcjonalny. Projekt mieszkania skierowany do młodego małżeństwa z dwójką dzieci, zakładał aranżację nowoczesnych wnętrz, które będą jednocześnie „domowe" i funkcjonalne. Postawiono na pozornie standardowe rozwiązania, które przełamane zostały niebanalnymi elementami aranżacji. Prezentujemy projekt nowoczesnego wnętrza, które zaskakuje... nie tylko pomysłem, ale i realizacją.

Salon z kuchnią: nowoczesne wnętrze z kolorystycznym akcentem

Centrum nowoczesnego wnętrza jest strefa dzienna, na którą składa się salon z kuchnią oraz strefa jadalniana. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, charakterystycznej dla stylu nowoczesnego. W części dziennej dominuje czysta biel oraz naturalne dębowe drewno. W nowoczesnym wnętrzu nie brak jednak kolorystycznego zaskoczenia, które przełamuje nieco monochromatyczną przestrzeń. Do aranżacji wprowadzono ciemną zieleń, która pojawiając się zarówno w dekoracji ściany w kuchni, jak i obiciu krzeseł w jadalni - idealnie spaja obie części. Dzięki takim rozwiązaniom, projekt wnętrz nabiera wyjątkowej spójności i oryginalnego charakteru. Część wypoczynkowa w salonie została wyznaczona za pomocą dużego narożnika w kolorze grafitowym. Ciemny mebel idealnie wyróżnia się na tle śnieżnobiałej ściany i jest jednocześnie jednym z niewielu kolorystycznych akcentów w aranżacji. Do miana bohatera nowoczesnego wnętrza aspiruje oryginalna dekoracja ściany za telewizorem, która nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Nowoczesna strefa nocna: subtelna sypialnia i łazienka z charakterem

Zarówno sypialnia, jak i mała łazienka zostały utrzymane w podobnej konwencji. Nowoczesne wnętrza urzekają niepowtarzalnym stylem i elegancją. W projekcie sypialni dominuje czysta biel, której idealnym przełamaniem jest turkusowy kolor na ścianie za łóżkiem. Najdłuższa ściana w sypialni została w całości zabudowana białymi szafami, które zapewniają optymalną ilość miejsca do przechowywania. Lekkości zabudowie dodaje dekoracyjna wnęka na wprost lóżka. Sporym zaskoczeniem jest projekt małej łazienki, w której bazowym kolorem jest ciepły brąz. Dość ciemne wnętrze zostało przełamane intensywnym kolorem turkusowym, który jest stylistycznym nawiązaniem do dekoracji ściany w sypialni. Mała łazienka, choć zdominowana przez mocny kolor, zachwyca wyjątkowym stylem i charakterem.

Nowoczesne wnętrza dla rodziny

Asymetryczna duża łazienka utrzymana została w jaśniejszej, ciepłej tonacji. Rdzawo-brązowy gres na podłodze świetnie komponuje się z teakowym fornirem mebli łazienkowych. Końcowy projekt łazienki uspakajają i rozświetlają połyskujące kremowe kafelki na ścianie. Pojemna szafka wisząca z lustrzanymi frontami idealnie oświetla szklano-miedzianą mozaikę i kamienny blat. Zabudowa Geberitu w nowoczesnym wnętrzu wykonana została z forniru teakowego, któremu wyjątkowej elegancji nadają podświetlone wnęki. Górna część zabudowy sprytnie skrywa w sobie zamykaną szafkę, która jest całkowicie niewidoczna. Projekt wnętrz zakładał także aranżację pokoju dla dziewczynki, która pomyślana została jako królestwo małej księżniczki. We wnętrzu zdecydowano się na bazowy kolor biały, który daje ogromne możliwości aranżacyjne. Na plan pierwszy wychodzi dekoracyjna tapeta, która urzeka subtelnym, ale jednocześnie niezwykle dziewczęcym wzorem. W kwestii wyposażenia postawiono na białe meble IKEA. Dopełnieniem aranżacji pokoju dla dziewczynki jest asymetrycznie upięta zwiewna firana.

Kontakt z pracownią:

4ma projekt
ul. Tyszkiewicza 26
01-182 Warszawa
4ma-projekt.pl