W nowoczesnym salonie kolor niebieski można zastosować na ścianach albo jako akcenty w postaci mebli czy dodatków: dywanu, lampy, wazonów, zasłon, poszewek na poduszki. Nie zapędź się tylko - nie wszystko musi być w tym kolorze. Gdy nowoczesny salon jest mały, warto kolor niebieski połączyć z bielą albo szarością. Wtedy pokój powiększy się optycznie.

W dużym salonie można użyć zestawienia z ciemniejszymi barwami. Modne jest np. połączenie koloru niebieskiego z odcieniami gorzkiej i mlecznej czekolady, tonacjami bakłażanowymi albo wiśniowymi. Odrobina koloru żółtego czy pomarańczowego natomiast bardzo ożywi nowoczesny salon w kolorze niebieskim, ale nie powinno ich być za dużo. Wystarczy np. poduszka i patera na owoce.

Urządzamy nowoczesny salon: kolor niebieski i styl

Kolor niebieski dobrze wygląda w salonie w stylu nowoczesnym, romantycznym, tradycyjnym, sródziemnomorskim. Wiele zależy od odcieni błękitu oraz od połączenia koloru niebieskiego z innymi barwami. Salon w stylu romantycznym lubi tonacje pastelowe, nowoczesny - błękity jak pogodne niebo. W tradycyjnym salonie sprawdzają się też ciemniejsze tonacje koloru niebieskiego.