Aranżacja salonu z jadalnią stonowana w dzień, wieczorem nabiera charakteru klubowego. Dzieje się tak za sprawą pomysłowej dekoracji ściany. Właściciele zdecydowali się na tapicerowane ściany i napinany sufit z rozprowadzonym systemem oświetleniowym. Wnętrze salonu z jadalnią jest nowoczesne i dogłębnie przemyślane. W aranżacji salonu z jadalnią króluje odcień cappuccino połączony z bielą i chłodem metalu. Dla właścicieli ważne było, by aranżacja mieszkania była funkcjonalna, by mieszkało się w nim wygodnie i przyjemnie. Stąd podział na dwie wyraźne strefy. Jedna to część dzienna z salonem i jadalnią, druga część jest prywatna – połączona jedna przestrzeń sypialni rodziców z pokojem dziecka i salon kąpielowy.

Aranżacja salonu z jadalnią: tapicerowana ściana

Tapicerowana ściana jest nietypowym rozwiązaniem w aranżacji salonu z jadalnią. Najczęściej takie tapicerowane ściany spotyka się w sypialniach. Jak przyznaje właścicielka pomysł ten był eksperymentem, ale okazał się być niezwykle udanym rozwiązaniem. Panele korzystnie wpływają na akustykę wnętrza, jednocześnie wygłuszając dźwięki dobiegające z mieszkań sąsiadów. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tkaniny obiciowej panele służące do dekoracji ściany w ogóle się nie kurzą. Dodatkowo zabudowa wyposażona jest w mnóstwo ukrytych schowków – tak przydatnych w salonie i jadalni. Osobom, które chciałyby zastosować podobne rozwiązanie na tapicerowane ścian, radzimy wybierać najwyższej jakości materiały, tzn. niebrudzące się, nieprzyciągające kurzu.

Aranżacja salonu z jadalnią: napinany sufit

Kolejne nietypowe rozwiązanie w prezentowanej aranżacji salonu z jadalnią to napinany sufit, w którym umieszczono rozbudowany system oświetlenia sterowanego pilotem. Taki sufit również wpływa korzystnie na akustykę wnętrza. Błyszcząca powierzchnia dodatkowo powiększa optycznie przestrzeń salonu z jadalnią.

Sprawdź też: sufit podwieszany >>>