Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Ważne, aby był urządzony nie tylko w zgodzie z naszym gustem i upodobaniami, ale również w funkcjonalny sposób. Właściciele dwupoziomowego mieszkania postanowili połączyć w swoim nowym mieszkaniu aktualne trendy i zamiłowanie do subtelnych pasteli. Wnętrza salonu zaprojektowała Paulina Świst z pracowni architektonicznej ArchiWisła. Jest to jedna z najładniejszych aranżacji salonu, które prezentujemy. Obejrzyjcie zdjęcia: salon inspiracje w kolorach pastelowych.

Aranżacja salonu: jak połączyć styl industrialny z kolorem pastelowym?

W mieszkaniu podczas aranżacji udało się pogodzić odmienne gusta wnętrzarskie właścicieli. Z jednej strony w aranżacji salonu pojawia się więc kobieca delikatność w formie subtelnych pasteli (kolory tkanin obiciowych, mebli), a z drugiej mamy drewno i industrialne dodatki preferowane przez właściciela, np. cegły na jednej ze ścian salonu. Kolory w aranżacji salonu i reszty mieszkania to jasne barwy, przede wszystkim rozbielony turkus, pudrowy róż i ponadczasowa biel. Powstał wygodny i przytulny salon.

Pastelowy salon inspiracje: jakie meble pojawiły się w salonie?

Aby aranżacja salonu w kolorach pastelowych nie była zbyt słodka dobrze wybrano pozostałe elementy wyposażenia. Na podłodze w salonie pojawiły się drewniane deski w kolorze dębu bielonego. Rozwiązanie to nie wymaga cyklinowania i lakierowania, co sprawia, że jest niezwykle praktyczne. Salon połączony z kuchnią został oddzielony za pomocą ciemnego stołu. Jego fasywna forma została złagodzona dzięki lekkim krzesłom. Każde z nich różni się wyglądem. Niektóre krzesła w salonie pochodzą ze sklepów z markowym dizajnem, a niektóre zostały kupione za niewielką cenę na targu staroci, a następnie odnowione. Nad stołem pojawiła się lampa marki Muuto, model Under the Bell. Najważniejszym meblem w salonie jest stolik kawowy. Jest to dzieło polskiego projektanta Mariusza Małeckiego. Właściciele mieszkania docenili podwójny charakter stolika, traktując go jako metaforę połączenia dwóch wizji wnętrzarskich w jednym domu. W salonie pojawiła się również miękka sofa i kolorowe fotele oraz obrazy autorstwa Bartka Kiełbowicza. Jak oceniacie pastelową aranżację salonu?