Przedpokój: kolory do przedpokoju. Jak pomalować ściany w korytarzu?

Urządzamy przedpokój! Kolory w przedpokoju mają ogromny wpływ na ogólny efekt w tym pomieszczeniu. Jak dobrać kolory ścian w korytarzu? Które są modne i  na czasie? Podpowiemy, jak stworzyć oryginalny i przestronny przedpokój, który będzie współgrał z wnętrzem całego domu.

Pomysły na ściany w przedpokoju
Przedpokój - kolory ścian
Pomysły na ściany w przedpokoju
Kolory ścian w przedpokoju
Przedpokój

Zabierając się do remontu przedpokoju, niejednokrotnie zastanawiasz się, jak go urządzić. Jaki wybrać kolor ścian w przedpokoju? Jakie zastosować odcienie farb w przedpokoju, aby optycznie powiększyły małe wnętrze? Kolory w przedpokoju muszą być dopasowane do wielkości pomieszczenia i jego zabudowy. Często urządzając przedpokój, nie wiemy kiedy zastosować intensywne barwy, a kiedy jaśniejsze? Dowiedz się, jak dobrze urządzić przedpokój i jakie zastosować kolory w przedpokoju. Twój przedpokój cię zauroczy - zobacz inspiracje w naszej galerii.

Przedpokój często jest omijany w aranżacjach jako miejsce przechodnie, w którym spędzamy najmniej czasu. Nie zapomnij, że to właśnie przedpokój robi pierwsze wrażenie – przecież tutaj otwierasz drzwi do swojego domu i zapraszasz gości do środka.

Kolory w przedpokoju: jak dobierać kolory ścian?

Przedpokoje z natury należą do pomieszczeń ciemnych, do których światło słoneczne nie ma bezpośredniego dostępu. Dlatego tak ważny jest kolor ścian, który dobierzesz do przedpokoju. Może on z małego wnętrza uczynić cudo, zmodyfikować jego kształt i wymiary – optycznie poszerzyć lub zwęzić pomieszczenie. Podpowiadamy, jakie kolory ścian i sufitów stworzą klimat i przestrzenność optyczną twojego przedpokoju.

Nie przegap: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Czym wykończyć ścianę w przedpokoju?

 

radzi Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team

 

Przedpokój do zwykle niewielkie pomieszczenie, dlatego podczas aranżacji staramy się je optycznie powiększyć. Wybierajmy jasne kolory ścian, lustra, lekkie meble do przechowywania. Niestety jasne ściany w przedpokoju szybko będą nosiły ślady jesiennych powrotów z placu zabaw czy spacerów w deszczu z naszym pupilem.

 

Nie oznacza to jednak, że musimy z nich rezygnować. Z pomocą przyjdzie system ścienny Kerradeco od VOX, który występuje w wielu wariantach kolorystycznych – od stonowanych beży po szkocką kratę. Łatwo go zamontować, jeszcze łatwiej czyścić. Jest odporny na wilgoć i uderzenia, dlatego bez problemu można o niego oprzeć deskorolkę czy rower.

 

Więcej na vox.pl

 

Przedpokój. System ścienny Kerradeco marki VOX

Jasne kolory w przedpokoju są świetną alternatywą dla ciemnych korytarzy, rozświetlą, ale również optycznie rozszerzą wąski korytarz. Mogą to być barwy ciepłe: żółty, pomarańczowy, waniliowy. Jeśli nie przepadasz za ciepłymi odcieniami kolorów ścian, wybierz chłodne kolory: beże, odcienie szarości, jasnej zieleni i błękitu czy też biel. Powinny być odpowiednio stonowane, jaskrawe kolory są wykluczone. Jeśli Twój przedpokój jest mały i prostokątny, na ścianach można zastosować kolory optycznie powiększające, czyli tonacje żółte, jasne pomarańcze, jasne błękity, biele i beże, a z zieleni jasny seledyn; drzwi i sufit pomalowane na biało dodadzą wnętrzu lekkości i zwiększą wrażenie przestronności.

Intensywne kolory ścian w przedpokoju są świetne, jeśli masz typowy, kwadratowy korytarz, chcąc go dodatkowo wydłużyć należy ściany prostopadłe do wejścia pokryć: fioletem, zielenią, beżem, natomiast ścianę przeciwległą zgaszonym odcieniem. Przedpokój wysoki i wąski warto optycznie obniżyć, co można osiągnąć, malując sufit o ton lub kilka ciemniejszym kolorem niż ściany, może to być np. mocny błękit przy jasnoniebieskich ścianach. Ratunkiem będzie tu również biel użyta na frontach drzwi, jasna podłoga dodatkowo uwydatni poszerzenie Twojego pomieszczenia.

Przedpokój: kolory w większym korytarzu

Jesteś w komfortowej sytuacji i cieszysz się dużym, przestrzennym przedpokojem? Zastosuj kilka różnych kolorów ścian lub tonacji jednego koloru. Pomalowane na przemian dwoma odcieniami ściany i drzwi podzielą i ciekawie zróżnicują przestrzeń; jest to sposób na powiększenie i rozjaśnienie fragmentów przedpokoju. W mieszkaniach częstym problemem jest niski sufit, taki korytarz może sprawiać przytłaczające wrażenie już na samym wejściu. Aby nie wydawał się zbyt ciężki, powinien być biały, z kilkucentymetrowym pasem wzdłuż ścian.

Zobacz też: Pasy na ścianie - idealne do przedpokoju >>>

Kolory w przedpokoju: inspiracje

Kolor ścian w przedpokoju powinien być spójny z kolorem pozostałych wnętrz. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy nasz przedpokój nie jest zupełnie odrębnym pomieszczeniem, lecz został całkowicie lub częściowo otwarty na salon. Korytarz nie lubi monotonii, dlatego nadmiar jednego koloru o podobnej tonacji zwyczajnie nudzi. Warto go złamać żywymi kolorami, np. elementów dekoracyjnych przedpokoju.

Obrazy, oprawa lustra, ozdoby ścienne świetnie się sprawdzą w urozmaiceniu wnętrza. Zabawa kolorem, światłem, zawieszeniem półek, rozmieszczenie wieszaków może przynieść niezwykle ciekawe efekty. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej, upodobań kolorystycznych i stylu mieszkania. Modna jest kolorystyka wnętrza utrzymana w czarno-białej barwie. Ten zestaw kolorów świetnie pasuje do przedpokoju, nawet do bardzo wąskiego. Jeśli zaś zdecydujesz się na przedpokój w odcieniach drewna, musisz zadbać o oświetlenie, tak aby przedpokój nabrał ciepła, nie stał się ponury i zbyt obciążony drewnianymi dodatkami. Możesz je przełamać, wkomponowując aluminiowe elementy.

Kolorem, który świetnie pasuje od przedpokoju, jest fiolet i odcień wrzosowy. Dekoratorzy wnętrz twierdzą, że fioletowy dobrze sprawdza się właśnie w korytarzach, przedpokojach, ale uwaga: nie może być on użyty do wszystkich ścian.

Modne kolory ścian: GALERIE ZDJĘĆ

W tym sezonie królują barwy ciemniejsze - zwłaszcza granat, kobalt, antracyt. Sprawdź, jak prezentują się w różnych pomieszczeniach.

NIE PRZEGAP

Ocena: 3,3
Tekst: Wiktoria Dróżka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY