Projekty łazienek: wyspa w łazience. Łazienki aranżacje

 projekty łazienek

Łazienka z wyspą

Fot. Marcin Czechowicz

Najlepsze są te projekty łazienek, które mają proste rozwiązania. Ale takie aranżacje łazienek nie muszą być nudne. Proste rozwiązania bywają zaskakujące i finezyjne. Prezentujemy projekt łazienki z wyspą.

Projekty łazienek są dość trudne, a błędy mogą słono kosztować, bo wiadomo że urządzenie łazienki jest drogie. Prezentujemy projekt łazienki, w której zdecydowano się na nietypowe rozmieszczenie umywalek i wanny - na środku, na wyspie. Na zdjęciach: opisywany projekt łazienki z wyspą.

 projekty łazienek

Łazienka z wyspą

Fot. Marcin Czechowicz

Projekty łazienek: dobry projekt łazienki

Aranżacja łazienki staje się wyjątkowa dzięki nietypowemu rozmieszczeniu urządzeń sanitarnych - zamiast umywalki i wanny pod ścianami, projekt łazienki zakładał zamotowanie ich na środku pomieszczenia. Pozwoliła na to wielkość łazienki - niemal 15 m2. Paradoksalnie, i tak dość duża łazienka stała się bardziej przestronna.

Projekty: łazienki aranżacje

Obudowa wanny i szafki pod dwie umywalki stworzyły jedną bryłę. Wyczarowanie namiastki pokoju kąpielowego i aranżacji łazienki rodzinnej zajęło zaledwie kilka metrów kwadratowych pomieszczenia. Projekt łazienki przewidywał wyodrębnienie dwóch stref zespolonych jednym postumentem. Wystarczyło do tego celu zrobienie w łazience wąskiej ścianki biegnące od blatu do sufitu. Taki niepełny podział łazienki jest nie tylko funkcjonalny - ułatwia dostęp do kosmetyków. Sprawia także, że aranżacja łazienki wydaje się przestronniejsza. Dodatkowy atut takiego rozwiązania w projekcie łazienki jest taki, że ścianki to idealne podstawy pod lustra. Architekci wykonujący projekt łazienki chcieli, by bryła łazienkowej wyspy była prosta, dlatego blat przylega do wanny. Konsekwencją umieszczenia go na tak niskim poziomie (około 65 cm) jest zastosowanie wysokich umywalek nablatowych. Dzięki temu ich górne krawędzie znalazły się na wysokości gwarantującej wygodę - 79 cm.

Projekty łazienek: materiały wykończeniowe

W tym projekcie łazienki najważniejszy jest sposób zagospodarowania przestrzeni - jej przejrzystości nie przesłania bogactwo materiałów wykończeniowych. Duże betonowe płytki na podłodze (tj. w innych pomieszczeniach domu) i białe ściany pomalowane farbą zmywalną to doskonałe - nieco surowe - tło dla forniru z orzecha amerykańskiego. Wykończone nim płyty z MDF-u wykorzystano do zbudowania postumentu umieszczonego centralnie i szafek pod skosem połaci dachu. Blaty i ścianki oddzielające wannę od umywalek są z materiałów odpornych na wodę i wilgoć. Blat zrobiono z corianu, a ścianki wykonane na zamówienie po skręceniu z płyt MDF producent dodatkowo zabezpieczył - lakierując. Projektanci, zestawiając ze sobą różne materiały, zadbali o to, by efekt końcowy był harmonijny.

Projekty łazienek: kolory

Aranżacja łazienki jest nowoczesna. Prostym kształtom mebli łazienkowych i armatury towarzyszą proste zestawienia kolorystyczne. Kolory w łazience: biel i czerń - wykorzystanie tego kontrastu posłużyło do wyznaczenia głównego miejsca we wnętrzu - blat z umywalkami staje się jego centralnym punktem. Interesujące jest zastosowanie w aranżacji łazienki drewnianego forniru z wyraźnym, ciemnym rysunkiem słojów - to dzięki niemu najprostszy z kontrastów nabiera głębi.

NIE PRZEGAP

 projekty łazienek

Oszczędne zestawienie kolorystyczne jest nieprzypadkowe - wyostrza proste, geometryczne kształty łazienkowej wyspy. Po drugiej stronie wanny są umywalki.

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Anna Okołowska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY