Mała łazienka w bloku zyskała śródziemnomorski charakter. Projektantka łazienki wykorzystała skojarzenia z czystością i świeżością, dlatego zdecydowała się na zastosowanie niebieskiego i białego. Aranżacja łazienki z kolorem niebieskim spodoba się tym, którzy lubią chłodne kolory. Łazienka z założenia miała być uniwersalna, ale dzięki wyjątkowej mozaice Nor-80 marki Hoppe uzyskała niepowtarzalny rys.

Mała łazienka: mozaika - kropki na ścianie

W aranżacji łazienki ciekawy jest efekt optyczny, jaki daje duża powierzchnia gęsto pokryta wypukłymi kropkami (mozaika). Patrząc na nie z bliska, trudno się zorientować, w jakiej odległości się znajdują. Umywalka i toaleta kształtem nawiązują do wzoru mozaiki. Białe powierzchnie podłogi i dużych fragmentów ścian dodają aranżacji łazienki lekkości. Drobna szkliwiona mozaika w małej łazience sąsiaduje z dużymi płytkami białego gresu polerowanego, odbijającego światło. Zastosowanie połyskliwych powierzchni to jeden ze sprawdzonych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza małej łazienki.

Mała łazienka: wąska łazienka projekt

Żeby zneutralizować kształ wąskiej łazienki, projektantka postanowiła stworzyć nad umywalka wnękę na duże lustro. Nie było to łatwe ze względu na umieszczone tu przez dewelopera piony i rury. Jednak trud wart był rezultatu: dzięki wnęce przestrzeń wąskiej łazienki poszerzyła się i wzbogaciła o praktyczna półkę. Tę samą rolę odgrywa oświetlenie w małej łazience. Oprócz punktowych reflektorów sufitowych we wnęce ponad dużym lustrem znajduje się świetlówka ukryta w taki sposób, by na pierwszy rzut oka nie było wiadomo skąd pada światło.

Mała łazienka: KOSZTORYS

umywalka Zelig’60, Ceramica Dolomite 950 zł
bateria umywalkowa Basin Tap, Hansgrohe 890 zł
brodzik akrylowy 120x80 cm Tonic, Ideal Standard 700 zł
bateria prysznicowa Ecostat S, Hansgrohe 900 zł
zestaw prysznicowy Chroma 100 vario, Hansgrohe 400 zł
odpływ prysznicowy, Kessel 450 zł
gres scienny 30x60 i podłogowy 60x60 Time, Arkim 2000 zł
mozaika Nor 80, Hoppe 1800 zł
WC miska z deska Zelig’60, Ceramica Dolomite 1500 zł
przycisk Delat 21, Geberit 240 zł
parawan Shower Glaswall szer. 70 cm, Hüppe 1500 zł
lustro na zamówienie 400 zł
oswietlenie, Castorama 380 zł
Mała łazienka razem: 12 110 zł

Galeria: najładniejsze małe łazienki >>>