Drewno, białe meble i kolorowe dodatki pomogą nam urządzić kuchnię w stylu skandynawskim. Skandynawski styl kocha wszystko, co naturalne, albo przynajmniej sprawia takie wrażenie. Kamień, drewno, tkaniny z lnu i bawełny, kolory - biały, szarości i błękity - oto bazowe elementy aranżacji skandynawskiej kuchni. Dominacja bieli to jeden z głównych powodów popularności stylu skandynawskiego. Taka aranżacja kuchni na pewno będzie jasna, przydatne będą w zatem w dekoracji okna kuchennego białe, bądź beżowe rolety, ewentualnie drewniane żaluzje też się sprawdzą. Totakże styl pozwalający zastosować niekonwencjonalne dekoracje czy meble przerobione z czegoś innego. Jeżeli wolisz gotowe rozwiązania do aranżacji kuchni, rozejrzyj się w IKEA – tam filozofia skandynawskiego mieszkania jest tożsama z omawianą. Korzystając z gotowych elementów, możesz urządzić wnętrze kuchni zupełnie inne niż sąsiad, który kupił podobny zestaw mebli. Prostota kształtów w stylu skandynawskim nie oznacza przecież uniformizmu. Kolory i starannie wybrane dodatki nadadzą twojej kuchni w stylu skandynawskim osobisty charakter. Styl skandynawski w kuchni - zobacz ZDJĘCIA.

Styl skandynawski w aranżacji kuchni: meble i materiały

Meble kuchenne w skandynawskim stylu są bardzo charakterystyczne, przeważnie wykonane z surowego i jasnego drewna, pomalowanego na biało.

Więcej: kuchnie IKEA zdjęcia prawdziwych kuchni z meblami z IKEA >>>

Styl skandynawski w kuchni wykorzystuje materiały głównie naturalne: drewno, wiklina, len, bawełna - to cecha szczególna wnętrz kuchni inspirowanych stylem skandynawskim. Do mebli kuchennych w skandynawskim stylu pasują oczywiście drewniane podłogi malowane na biało, bielone ściany dodatkowo rozjaśniają wnętrza. 

Sposób na skandynawski wystrój

Aranżacja kuchni w w skandynawskim stylu ma to do siebie, że z natury wygląda czysto, przejrzyście i pogodnie. To efekt uzyskany głównie przez czyste naturalne barwy – écru, wrzosu, różu, niebieskiego, żółtego i białego. Do tego  wkomponowane jest naturalne drewno, kamień, ale także szkło, na krzesłach i stole tkaniny oczywiście w pasy i kratę, czasem w delikatne motywy kwiatowe. Kuchnia w stylu skandynawskim to oaza wygody i dobrego samopoczucia. Bez pretensji do nadętej elegancji i blichtru.Tu każdy z domowników dobrze się czuje. W skandynawskim wnętrzach stawiamy na proste praktyczne sprzęty: w jadalni i kuchni białe, w części wypoczynkowej z naturalnego drewna. Oczywistym dopełnieniem byłyby białe lub beżowe ściany.