Projekt kuchni został wykonany przez WT Studio (projektanci Aleksandra Ziarek, Wojciech Truszkowski). W aranżacji kuchni postawiono na wygodę i dopasowanie jej wykończenia do wystroju salonu. Kuchnia sprawia wrażenie bardzo słonecznej. Dominującym kolorem w aranżacji kuchni jest żółty w różnych odcieniach. Ale na ciepły wystrój kuchni wpływają nie tylko przedmioty oraz kolory, ale także duża ilość naturalnego i sztucznego światła.

Projekt kuchni: jaka KUCHNIA będzie wygodna

W projekcie kuchni zastosowano wiele rozwiązań usprawniających prace kuchenne. Od automatycznie otwieranych drzwi górnych szafek kuchennych po funkcjonalną wyspę z barkiem - każdy element wyposażenia podnosi komfort korzystania z kuchni. Do otwierania górnych szafek zastosowano elektryczny system firmy Blum Servo Drive. Po naciśnięciu frontu drzwiczki unoszą się automatycznie. Natomiast przyciśnięcie włącznika zamontowanego z boku szafki kuchennej opuszcza front, nie ma więc problemu z dosięgnięciem uniesionych drzwiczek. Dolne szafki kuchenne wyposażono wyłącznie w szuflady, bo korzystanie z nich jest prostsze niż z otwieranych szafek. Zalety szuflad są najwyraźniej odczuwalne przy używaniu umieszczonego pod zlewem wysuwanego kosza na odpadki. Umieszczanie go w szufladzie, zamiast w tradycyjnej szafce, cieszy się coraz większą popularnością w projektowaniu kuchni. Zlew został umocowany tak, że jego krawędź znajduje się na równi z blatem (z kwarcogranitu). To ułatwia sprzątanie i utrzymanie porządku w kuchni, bo nie ma miejsc, gdzie mógłby się zbierać kurz i tłuszcz. Na ścianie kuchni nad blatem zamontowano tafle mlecznego szkła, które chroni ją przed zabrudzeniem. Do oświetlenia strefy roboczej służą umieszczone pod szafkami kuchennymi listwy LED.

Projekt kuchni: kuchnia z wyspą

Stojąc przy zlewie, wystarczy się obrócić, żeby mieć dostęp do dodatkowego blatu roboczego i płyty elektrycznej. Właścicielka kuchni, nawet kiedy szykuje posiłki, może uczestniczyć w rozmowach odbywających się w salonie i jadalni. Wyposażenie kuchni: meble kuchenne - WT Studio; okap wyspowy DOT Isla, bateria kuchenna - Teka; zlew - Franke; Hokery Twist SG - wloskiemeble.pl; lampa nad barkiem Esseo - Massive; płytki podłogowe Concept - Nowa Gala; dodatki - BoConcept, F&F Home, Rossi.