Chcesz mieć nowoczesną białą kuchnię, ale co zresztą wyposażenia? Jaki dopasować do niej blat, jaką podłogę, co położyć na ściany? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, urządzając białą kuchnię i prezentujemy gotowe rozwiązania.


Co pasuje do nowoczesnej białej kuchni?

Nowoczesna, biała kuchnia sprawia wrażenie lekkiej, trochę laboratoryjnej, przestronnej, zwłaszcza gdy ma lakierowane fronty. Wprawdzie z bielą współgrają wszystkie kolory, ale nie każdy podkreśla elegancję zabudowy i jej nowoczesny charakter.

  • Modny szyk białej nowoczesnej zabudowie kuchennej nadadzą szarości. W tym kolorze może być blat (np. laminowany, z konglomeratu, kompozytu, kamienny) oraz ekran nad blatem. Jeśli blat ma być laminowany, ekran można zrobić z płytek ceramicznych. Blat z konglomeratu i kompozytu daje świetny efekt w połączeniu z ekranem z takich samych tworzyw.
  • Inny przykład nowoczesnej zabudowy kuchni to połączenie białych frontów z beżami. Mogą to być płytki na podłodze i beżowa wyspa-stołu z konglomeratu. To zestawienie w przeciwieństwie do poprzedniego jest ciepłe i bardzo delikatne.
  •  Połączenie białej kuchni - frontów z czernią, np. blatu (z laminatu, kamienia, kompozytu, szkła) jest jednym z najnowszych trendów w projektowaniu nowoczesnych zabudów do kuchni. Daje bardzo dynamiczny efekt, dlatego lepiej użyć czerni wyłącznie jako akcentu. Nie powinna być z bielą w równowadze.
  • Modny charakter nowoczesnej zabudowy kuchni podkreśli także połączenie białych frontów z beżami i brązami. Jest tu do dyspozycji cała gama odcieni. Można wybrać jasne i ciemne brązy jak czekolada. W takim zestawieniu będzie pasował blat nie tylko kamienny z laminatu, kompozytu i konglomeratu, ale także z drewna. Podobnie świetna tu będzie drewniana posadzka.
  • Zauważ, że na naszych zdjęciach nowoczesnych zabudów kuchni każda z aranżacji jest ocieplona kolorem tworzyw na podłodze lub ścianie. Deski, parkiet, płytki ceramiczne idealnie imitujące drewno, kamień sprawiają, że kuchnie tracą laboratoryjny chłód. Zobacz na naszych zdjęciach, jak te tworzywa zostały połączone z białą zabudową.