10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA

Nowoczesna kuchnia może czasem sprawiać odrobinę laboratoryjne wrażenie. Ale to tylko pozory, bo nowoczesna kuchnia może być tak zaprojektowana, aby jej funkcjonalność nie zaburzała wysokiej estetyki wnętrza. Nowoczesna kuchnia: zobacz pomysły i inspiracje.

Nowoczesna kuchnia z grafiką
Nowoczesna kuchnia - jak ją urządzić?
nowoczesna kuchnia
nowoczesna kuchnia
Nowoczesna kuchnia z fornirowaną ścianą

Nowoczesna kuchnia sprawdzi się nie tylko w nowoczesnej aranżacji mieszkania. Zdarza się bowiem, że nowoczesna kuchnia jest jedynym pomieszczeniem w tym stylu, a reszta wnętrz w mieszkaniu to spokojna klasyka. Takie połączenie nie wyklucza się pod warunkiem, że nowoczesna kuchnia jest oddzielona na przykład od salonu, a style wnętrz nie przenikają się.

Nowoczesna kuchnia: styl i szyk

Nowoczesna kuchnia w swojej aranżacji stawia na minimalizm i prostotę, a wszystko to okraszone dobrym smakiem. Czasem nowoczesna kuchnia może nawet sprawiać wrażenie wnętrza zbyt sterylnego, w którym nic się nie dzieje. Ale to tylko pozory. Prawda jest jednak, że wnętrza w takim stylu stawiają na porządek i minimalizm.

Nowoczesna kuchnia: stal i blask

W nowoczesnej kuchni najczęściej króluje połysk. Błyszczy się ultranowoczesny okap kuchenny, połyskują kuchenne blaty – na przykład z marmuru. Światło odbijają także fronty kuchennych szafek oraz szkło, które często jest stosowane w aranżacjach nowoczesnej kuchni. Meble w nowoczesnej kuchni są proste i dość minimalistyczne. Nie wyklucza to jednak ich funkcjonalności i dobrego przechowywania, ponieważ nowoczesna kuchnia – poza aspektem pięknej aranżacji – zwykle jest też bardzo funkcjonalna.

Nowoczesna kuchnia: sprawdzi się kolor

Czerń i biel to kolory często spotykane w nowoczesnej kuchni. jeszcze częściej możemy spotkać ich kontrastowe połączenie, poprzetykane zimnym błyskiem chromu i szkła. W nowoczesnej kuchni sprawdzą się także wyraziste kolory jak czerwień, żółty czy niebieski. Ciekawe także, że nowoczesna kuchnia nie wyklucza klasycznego materiału jakim jest drewno. Zdobi ono szafki, ściany, a nawet podłogę w nowoczesnej kuchni. W połączeniu z drewnem główną rolę grają wówczas dodatki.

Zobacz w galerii pomysły na piękne, nowoczesne kuchnie!

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Michał Mrowiec, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Andrzej Szandomirski

POLECANE ARTYKUŁY