Jeśli chcesz, by twój salon sprzyjał wypoczynkowi, wybierz błękitny kolor ścian. Doskonale uspokaja. Nie przytłacza też wnętrza - farbą w kolorze błękitnym możesz pomalować całe wnętrze. Ciekawszy jednak efekt uzyskasz, łącząc go z innymi kolorami farb. Choć kolor błękitny kolor ścian jest delikatny, ma mocny charakter. Świetnie podkreśli styl zarówno „słodkich” salonów, kuchni czy łazienek, jak i tych urządzonych bardzo nowocześnie z dizajnerskimi meblami i sprzętami.


Błekitny kolor ścian: z czym go łączyć?


Scalisz wnętrze i podkreślisz subtelny charakter aranżacji, łącząc błękitny kolor ścian z farbami o innych jego delikatnych odcieniach. Nie będzie nudno, gdy wprowadzisz kilka akcentów bieli, np. w postaci ramek do zdjęć lub obrazków.

Błękitny kolor ścian świetnie gra z bielą. Staje się przy niej żywszy, wnosi do wnętrza klimat orzeźwienia. Połączenie koloru błękitnego koloru ścian z bielą pasuje do wnętrz nawiązujących do stylu śródziemnomorskiego, tradycyjnego, morskiego. Projektanci często wykorzystują połączenie kolorów błękitnego i bieli również w stylu minimalistycznym.

Uważasz, że błękitny kolor ścian jest we wnętrzu byt chłodny? Znamy sposób, by błękit ocieplić. Modne połączenie kolorów to błękit z pastelowym kolorem brzoskwiniowym lub grejpfrutowym, trawiastą zielenią albo... z błyskiem farby w kolorze złotym na ścianie.