Pokój dla nastolatka: 15 inspiracji jak urządzić pokój młodzieżowy

Pokoje młodzieżowe muszą połączyć w sobie bardzo wiele funkcji – są jednocześnie sypialnią, miejscem rozrywki, relaksu i nauki. Oto 15 pomysłów na pokój dla nastolatka. Dzięki odpowiedniej aranżacji można wydzielić w pokoju nastolatka odpowiednie strefy, by mógł on czuć się w swoim pokoju komfortowo i swobodnie.

Motyw piłkarski
Patchworkowe dodatki
Muzyczne motywy
Kolorowe meble
Żółte ściany w pokoju nastolatka

Pokój dla nastolatka powinien być urządzony z uwzględnieniem jego potrzeb i oczekiwań. Powinien być to dla niego swego rodzaju azyl, gdzie będzie mógł odpocząć, skupić się na nauce i zaprosić przyjaciół. Nastolatki lubią się wyróżniać, dlatego warto wspólnie przemyśleć aranżację, by uzyskać ciekawy i ładny wystrój.

Pokój dla nastolatka: jak urządzić pokój młodzieżowy

W pokoju dla nastolatka powinny znaleźć się trzy podstawowe strefy – sypialniana, do nauki oraz do relaksu i rozrywki. Można także wydzielić kącik do przyjmowania gości z wygodnymi pufami lub fotelami i stolikiem. Często jest tak, że z braku miejsca w pokoju nastolatka na biurku do nauki znajduje się także komputer, który najczęściej służy rozrywce. Warto pomyśleć o oddzielnym, choćby najmniejszym biurku na komputer, by przestrzeń do nauki i rozrywki nie pokrywały się – pomoże to w skupieniu podczas odrabiania lekcji. Dobrym pomysłem na urządzenie pokoju młodzieżowego jest wykorzystanie jakiegoś motywu przewodniego, najlepiej związanego z zainteresowaniami nastolatka. Mając ciekawy motyw przewodni pokój stanie się inspirującym i nieszablonowym pomieszczeniem.

Kolory ścian w pokoju nastolatka

Odpowiedni dobór kolorów ścian może pomóc w wydzieleniu różnych stref w pokoju dla nastolatka. Warto postawić na te kolory, które podobają się nastolatkom. Często do pokoju młodzieżowego wybierane są soczyste, mocne kolory, które podkreślą młodzieżowy charakter pomieszczenia. Należy uważać, by nie przesadzić z ilością kolorów na ścianie, by pokój dla nastolatka nie stał się zbyt pstrokaty. Wprowadzi to wrażenie bałaganu i taki wystrój pokoju będzie męczący. Jeśli zdecydujemy się na użycie intensywnych, energetycznych kolorów farb, najlepiej pomalować nimi jedną lub dwie ściany, aby nie przytłoczyć aranżacji wnętrza. Najlepszym wyjściem dla niezdecydowanych jest użycie wyrazistych barw jedynie w meblach i dodatkach przy pozostawieniu białych, szarych bądź beżowych ścian.

Pokój młodzieżowy: meble Black Red White >>>

Pokój młodzieżowy: meble IKEA >>>

 

 

Ocena: 0
Tekst: : MS Zdjęcia: Marcin Czechowicz, 2, Piotr Mastalerz, Krzysztof Zasuwik, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Michał Skorupski

POLECANE ARTYKUŁY