Szybki remont: malowanie ścian - CO TRZEBA WIEDZIEĆ, jak się przygotować

Kilka kroków dzieli cię od remontu mieszkania? Masz w planie malowanie wnętrz? Wystarczą dobre farby, piękne tapety, kilka profesjonalnych preparatów, fachowych narzędzi i... dobre chęci. Dzięki nim odnowisz i pomalujesz mieszkanie w jeden weekend.

Szybki remont mieszkania
Szybki remont mieszkania
Szybki remont mieszkania
Szybki remont mieszkania
Szybki remont mieszkania

Jeśli masz w planie malowanie wnętrz skorzystaj z ładnej pogody (łatwe wietrzenie) i dłuższego dnia (naturalne światło). Weź dzień urlopu przed lub po weekendzie i przekonaj się, że własnymi siłami można szybko odświeżyć swoje mieszkanie.

Przed malowaniem: spakuj rzeczy

  • to, co cenne (pieniądze, biżuterię, sprzęt RTV itp.), wywieź do rodziny;
  • drobiazgi (książki, bibeloty, tkaniny) spakuj do pudeł - z kartonu lub z tworzywa sztucznego - i mocnych foliowych toreb. Pamiętaj, by na kartonach opisać ich zawartość - oszczędzisz sobie nerwowego szukania podczas późniejszego rozpakowywania. Szkło i porcelanę najlepiej owiń folią bąbelkową;
  • mniejsze meble i sprzęty wynieś do drugiego pokoju, większe sprzęty wysuń na środek remontowanego pomieszczenia i zabezpiecz folią;
  • zgromadź w jednym miejscu niezbędny sprzęt: wiaderka z farbą, pędzle, wałki, narzędzia, drabinę itd. Przydadzą ci się też stare gazety.

Kolory wnętrz: jakie wybrać farby

Wybierając farby, pamiętaj o tym, że barwy mają znaczący wpływ na wygląd wnętrza oraz że działają na nasze samopoczucie. Jeśli się decydujesz na kolory ciemne, nie stosuj ich w nadmiarze - dodadzą ciepła i przytulności, ale sprawią również, że pomieszczenie wyda się mniejsze. Na dłuższą metę będą też męczące dla wzroku. Dobre i ciekawe stylistycznie wyjście to pomalowanie na ciemno jednej lub kilku ścian. Barwy jasnedają wrażenie przestrzeni i wnętrza wydają się przestronne oraz większe niż w rzeczywistości. Sufitnie powinien być w tym samym kolorze co ściany - mieszkanie wyda się wtedy niższe. Do wnętrz małychnajlepsza będzie biel - tradycyjna lub złamana. Im więcej natomiast kolor sufitu będzie nachodził na ściany, tym pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wyższego.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 5180

Komplet materiałów pakowych możesz zamówić przez internet, np. na: www.sklep.boxshop.pl. Nie masz gdzie wynieść mebli? - zamów kontener, w którym przechowasz wszystko w bezpiecznym miejscu (np.: www.minimag.pl).

Jeśli dobierasz farbę komputerowo, korzystając ze wzornika kolorów, kup tę o ton jaśniejszą od wybranej. Na dużej powierzchni kolor wygląda bowiem na ciemniejszy niż na próbce.

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Czerwińska-Strzelczyk Zdjęcia: materiały prasowe Dekoral

POLECANE ARTYKUŁY