Pergole ogrodowe - jak odnowić? Malujemy pergolę farbami kredowymi [WIDEO]

 Odnawianie pergoli ogrodowej

Fot. agencjafree/living4media

Zastanawiasz się, jak sprytnie odnowić pergole ogrodowe albo balkonowe? To jeszcze nigdy nie było tak proste! Obejrzyjcie WIDEO, na którym krok po kroku pokazujemy malowanie oraz odnawianie pergoli ogrodowej.

Po zimie zarówno meble ogrodowe, jak i drewniane donice czy pergole na kwiaty mogą wyglądać nieestetycznie. Jak samodzielnie odnowić drewnianą pergolę ogrodową po zimie? Specjalnie dla Was przetestowaliśmy poradnik krok po kroku, czyli malowanie pergoli za pomocą farb kredowych. Zobaczcie WIDEO, na którym z pomocą Pani Wioletty z Pomaluj Mebel odnowiliśmy starą drewnianą pergolę ogrodową. Po szybkiej metamorfozie pergola zyskała skandynawski sznyt w odcieniu gołębiej szarości.

Pergola ogrodowa jak nowa – co będzie potrzebne?

Odnawianie drewnianej pergoli ogrodowej to banalnie prosta czynność. Wystarczy przygotować farbę kredową (w naszej instrukcji jest to pastelowa szarość), wałek malarski i pędzel. Przed malowaniem należy tylko dokładnie umyć pergolę. Nie trzeba usuwać dotychczasowej farby.

Po nałożeniu pierwszej warstwy farby kredowej czekamy co najmniej godzinę i nakładamy drugą warstwę. Gdy minie kolejna godzina, możemy przystąpić do dekorowania pergoli.

Malowanie drewnianej pergoli farbami kredowymi KROK PO KROKU [WIDEO]

Zobaczcie, jak przebiegało odnawianie pergoli ogrodowej. Malowanie mebli farbami kredowymi jest bardzo proste i szybkie!

NIE PRZEGAP:

..  Jak odnowić meble wiklinowe? Poradnik DIY >>>

..  Odnawiamy meble drewniane – zrób to sam! >>>

Pomysły do ogrodu, na balkon i taras - GALERIE ZDJĘĆ

Zastanawiasz się, jak zaaranżować ogród? A może planujesz remont tarasu czy balkonu? Zajrzyj do naszych galerii zdjęć, w których znajdziesz gotowe pomysły i inspiracje.

Ocena: 5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY