Stolik kawowy z drewna i miedzi: ZRÓB TO SAM + KOSZTORYS

O tym, że mieć miedź jest modnie, wiedzą już nie tylko wnętrzarscy bloggerzy. Sprawdź jak samodzielnie wykonać designerski stolik kawowy z drewna i miedzi! Ekologiczny i designerski stolik kawowy z modną miedzią KROK PO KROKU? Od dziś jest w Twoim zasięgu. Sprawdź jak go wykonać i jak wygląda KOSZTORYS.

Stolik kawowy z drewna i miedzi KROK PO KROKU
Stolik kawowy z drewna i miedzi
Stolik kawowy z drewna i miedzi
Stolik kawowy z drewna i miedzi
Stolik kawowy z drewna i miedzi
 Stolik kawowy z drewna i miedzi KROK PO KROKU

Wykonaj z nami designerski stolik kawowy z drewna i miedzi KROK PO KROKU!

Fot. Patrycja Malitka

Współczesne wnętrze, inspirowane stylem skandynawskim czy flamandzkim, urządzone zgodnie z trendami, nie może się obyć bez elementów drewna i miedzi. W dziale ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie wykonać designerski stolik z drewna i miedzi, który wpisuje się w najmodniejsze trendy w tym sezonie!

Designerski stolik z drewna i miedzi: materiały

Do samodzielnego wykonania designerskiego stolika kawowego z pieńka i miedzianych rurek, potrzebować będziesz następujących materiałów:

- wycięty w plaster kawałek surowego drewna (np. dębowego),
- miedziane rurki (Ø 15),
- łączniki miedziane,
- miarka,
- piłka ręczna do metalu,
- taśma izolacyjna,
- ołówek,
- wkrętarka,
- wiertło,
- wkręty,
- klej do metalu,
- poziomica,
- czyścik do miedzi.

Designerski stolik z drewna i miedzi: KROK PO KROKU

Stolik z drewna i miedzi: KROK 1

Pierwszym krokiem jest zakup materiałów do wykonania stolika. Plaster sezonowanego drewna (np. dębowego), który nie będzie pękać, można zakupić w tartaku. Koszt plastra o średnicy 40 cm i grubości 5 cm wynosi ok. 25 zł. Miedziane rurki dostaniecie w każdym sklepie hydraulicznym lub sklepie budowlanym. Najlepiej wybrać sklep, gdzie pracownicy przetną rurki na miejscu na odpowiednią długość. Rurki miedziane o średnicy Ø15 i długości 3 m oraz 9 dopasowanych do nich miedzianych łączników to koszt ok. 75 zł. Reszta materiałów zapewne znajdzie się w waszym garażu. Jeśli jednak nie, dodatkowe koszty nie wyniosą więcej niż 20 zł.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 2

Po przygotowaniu materiałów odmierzcie średnicę drewnianego plastra, by móc dopasować optymalny rozstaw nóżek stolika. Na dwóch miedzianych rurkach zaznaczcie długość podstawy stolika, biorąc pod uwagę wcięcie łącznika do jednej z nich. Za pomocą taśmy izolacyjnej zaznaczcie miejsce, w którym ma być przecięta rurka. Piłką do metalu odetnijcie kawałki rurek pod podstawę stolika.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 3

Przy pomocy kleju do metalu, do czterech miedzianych rurek przeznaczonych na nóżki stolika, przyklejcie miedziane łączniki. Następnie połączcie wycięte rurki miedzianej podstawy stolika do jej nóżek.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 4

Nóżki stolika są już prawie gotowe. Czas zająć się blatem stolika. Przeszlifujcie jego powierzchnię, a następnie - na spodzie drewnianego plastra, zaznaczcie ołówkiem rozstaw nóżek do przymocowania.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 5

Za pomocą wkrętarki i wkrętów przymocujcie miedziane nóżki do plastra drewna. Pamiętajcie, by na dole skrzyżować elementy nóżek i sprawdzić poziom blatu przy pomocy poziomicy.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 6

Ostatnia czynność to wzmocnienie konstrukcji stolika dekoracyjną kokardą z miedzi i czyszczenie stolika czyścikiem. W tym celu należy nawiercić otwory w dwóch, krzyżujących się podstawach stolika, przewlec drucik miedziany i uformować go na kształt kokardki.

Stolik z drewna i miedzi: KROK 7

Ostatni i najważniejszy krok to podziwianie efektów pracy. Designerski stolik z drewna i miedzi (HIT bloggerów wnętrzarskich!) GOTOWY!

 

Miedź w aranżacji wnętrz: miedziane elementy wystroju i dekoracji wnętrz. HIT!

 Stolik kawowy z pieńka i miedzianych rurek ZRÓB TO SAM

Fot. Patrycja Malitka

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY