Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla ZRÓB TO SAM

Grillowanie to dla wielu z nas jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu latem. Inpirujemy jak w kilku prostych krokach własnoręcznie stworzyć wyjątkową, praktyczną skrzynkę na akcesoria i przyprawy, która będzie niezastąpiona podczas letniego grillowania!

Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla ZRÓB TO SAM
Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla KROK 1
Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla KROK 2
Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla KROK 3
Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla KROK 4
 Praktyczna skrzynka na akcesoria do grilla

Fot. materiały prasowe

Czas posiłków na świeżym powietrzu i wspólnego grillowania z przyjaciółmi to jeden z najprzyjemniejszych aspektów letniej pory roku. Aby czynności związane z przygotowywaniem i przyrządzaniem posiłków na grillu nie odebrały przyjemności z ich biesiadną konsumpcją, warto zadbać o dobrze zorganizowaną przestrzeń i akcesoria wokół grilla. Sprawdź jak samodzielnie wykonać praktyczną skrzynkę na akcesoria i przyprawy do grilla, która nie tylko pomoże w przygotowywaniu posiłków na świeżym powietrzu, ale i stanowić będzie niezwykle oryginalną i urokliwą ozdobę każdego ganku czy tarasu!

Praktyczna skrzynka na akcesoria i przyprawy: materiały

Do wykonania praktycznej skrzynki na akcesoria i przyprawy do grillowania potrzebować będziesz:

Wymiary części skrzynki:

 ·    podstawa – 20 cm x 61 cm,
 ·    2 części boczne – 20 cm x 60 cm,
 ·    2 górne części boczne – 16 cm x 60 cm,
 ·    2 wewnętrzne podpory – 14 cm x 61 cm,
 ·    półka na przyprawy – 46 cm długości,
 ·    2 ściany końcowe – 30 cm x 50 cm,
 ·    uchwyt na skrzynkę – 70 cm długości.

Potrzebne narzędzia i materiały:

 ·    piła ręczna,
 ·    narzędzie do grawerowania,
 ·    brzeszczot do drewna,
 ·    frezarka,
 ·    frez do zarysów płaskich,
 ·    prowadnica do cięcia,
 ·    obcinak wolframowo-węglikowy z okrągłą końcówką,
 ·    deski z drewna sosnowego,
 ·    klej do drewna,
 ·    śrubki,
 ·    magnesy,
 ·    łańcuchy,
 ·    zawiasy.

Praktyczna skrzynka na akcesoria i przyprawy: KROK PO KROKU

Jak samodzielnie wykonać praktyczną skrzynkę na narzędzia i akcesoria do grillowania? Wystarczy postępować według tej prostej intrukcji KROK PO KROKU:

Krok 1: Za pomocą piły ręcznej wytnij poszczególne części skrzynki zgodnie z podanymi wymiarami. Zaokrąglij rogi korzystając z wyrzynarki.

Krok 2: W dolnej części półki na przyprawy wykonaj zagłębienia w kształcie koła na 3-5 mm głębokości. Użyj do tego frezarki oraz frezu do zarysów płaskich (6,4 mm lub 8,0 mm). Następnie w górnej części półki wykonaj otwory w kształcie kół w identycznych rozmiarach jak zagłębienia w jej dolnej części.

Krok 3: Na dłuższej krawędzi podstawy wytnij zagłębienia o głębokości 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów. Użyj wymiarów zawiasów, które masz przygotowane. Korzystając z prowadnicy do cięcia wykonaj zagłębienia głębokie na 3 mm i szerokie na 2 cm w odległości 4 cm od dłuższej krawędzi, które będą przeznaczone na wewnętrzne podpory.

Krok 4: Na zewnętrznej części wygraweruj indywidualny wzór, który ozdobi Twoją skrzynkę. Użyj do tego narzędzia do grawerowania i obcinaka wolframowo-węglikowego z okrągłą końcówką. Na odwrocie deski (ta część znajdzie się w środku skrzynki), wykonaj zagłębienia na 3-5 mm na półki z przyprawami. W obydwu dłuższych krawędziach zrób zagłębienie na 1 mm, które będzie potrzebne do zamontowania zawiasów.

Krok 5: Możesz także wygrawerować własny wzór na częściach bocznych. Koniecznie, za pomocą wiertła do drewna, wywierć w nich otwory na palec, dzięki którym będziesz mógł łatwo otworzyć skrzynkę. Na dłuższych krawędziach, przeciwległych do tych, przy których są otwory, wykonaj zagłębienia na 1 mm, które będą potrzebne do zamontowania zawiasów.

Krok 6: Przykręć zawiasy do bocznych części skrzynki. Następnie przyklej półkę na przyprawy do części z grawerunkiem i połącz podstawę skrzynki ze ścianami końcowymi przy pomocy śrub. Potem dodaj uchwyt na skrzynkę, magnesy i łańcuchy, które będą przytrzymywać boczne części, kiedy skrzynka będzie otwarta. Możesz pomalować skrzynkę na kolor, jaki lubisz.

Krok 7: Twoja skrzynka jest gotowa! Udanego grillowania!

[W powyższym materiale ZRÓB TO SAM wykorzystano narzędzia: Dremel DSM20, przystawka do frezowania Dremel, standardowy brzeszczot do drewna (MS51), frez do zarysów płaskich 6,4 mm (654) lub 8,0 mm (655), prowadnica do cięcia DSM20 (DSM840), obcinak wolframowo-węglikowy z okrągłą końcówką 3,2 mm (9905)].

Ocena: 0
Materiały prasowe: Dremel Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY