Patchwork na ścianie: dekoracja z tapet ZRÓB TO SAM

 dekoracja ścian tapety

Dekoracja ścian z kawałków tapet

Fot. Marcin Czechowicz

W zrób to sam przedstawiamy ciekawy pomysł na dekorację ściany: patchwork. Zobaczcie, jak wykonać dekorację z różnych kawałków tapety. Wymaga to uwagi i wyczucia, tak by efekt końcowy był zadowalający. Kawałkami tapety możemy ozdobić np. wybrany fragment ściany.

W naszym cyklu zrób to sam tym razem pomysł na dekorację ścian - patchwork na ścianie. Do wykonania patchworku wybieramy tapety ścienne o pokrewnej kolorystyce lub podobnych wzorach. Na większej powierzchni ściany niektóre mogą się powtarzać. Warto ponumerować poszczególne kwadraty, by ułatwić sobie pracę.

Patchwork na ścianie: potrzebne materiały

  • kawałki tapet
  • szablon z tekturki o wym. 20x20 cm
  • nóż do tapet lub nożyczki
  • klej do tapet
  • pędzel do kleju

Patchwork z tapet krok po kroku

Na ścianie zaznaczamy ołówkiem górną granicę wyklejanki. Wycinamy według szablonu kawałki tapet. Na podłodze układamy kompozycję z wyciętych kwadratów (nasz patchwork ścienny). To najlepszy moment na dopracowanie zestawień kolorystycznych, wybranie optymalnego sąsiedztwa dla poszczególnych ścinków tapet.

Następnie smarujemy klejem każdy wycięty kawałek tapety. Także ten, który fabrycznie jest już z klejem. Naklejamy dekoracyjne kawałki tapety wzdłuż narysowanej linii z 3-milimetrową zakładką. To margines bezpieczeństwa na wypadek krzywej ściany. Wygładzamy, przecieramy delikatnie ściereczką. Dekoracyjna ściana patchwork gotowa!

..  Tapety 3D, czyli modna ściana w trzech wymiarach >>>

..  Fototapety: hit czy kit? Sprawdź, jak je wybierać >>>

 dekoracja ścian tapety

Fot. Marcin Czechowicz

Tapety na ścianę: GALERIE ZDJĘĆ

Tapety na ścianę na dobre wróciły do łask. Wszędzie, gdzie się pojawią, zapewniają wspaniały efekt dekoracyjny. Co więcej, są na tyle zróżnicowane pod względem materiałów, że świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach wilgotnych – kuchni czy łazience. Najpiękniejsze tapety znajdziesz w naszych galeriach zdjęć!

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY